-

באר שבע ממשיכה להוביל ולקטוף הישגים בשלל תחומים ביניהם בתחום הטכנולוגיה. לאחרונה נערכה בוושינגטון ארה"ב אולימפיאדת הרובוטיקה הבינלאומית הראשונה First Global Challenge בה השתתפו נבחרות מ-162 מדינות ברחבי העולם.

בין המדינות הרבות נשלחה לייצג את ישראל נבחרת רובוטיקה של מרכז חוסידמן לנוער שוחר מדע באוניברסיטת בן-גוריון, בה חברים שבעה בני נוער בגילאי 14-17 מאזור באר שבע והדרום, ממגזרים שונים בחברה הישראלית. 

במסגרת התחרות, נדרשו הנבחרות להתגבר על אתגרים טכנולוגיים שונים המשלבים יצירתיות, יכולות הנדסיות ועבודת צוות. הנבחרת הישראלית שיתפה פעולה עם נבחרות קמרון, בלארוס, איי שלמה וגאנה, והתמודדה מול נבחרות סלובקיה, קפריסין, מאלאווי, בנין, קולומביה וניגריה כחלק מפורמט התחרות.

נדרשו לתכנון, חשיבה ועבודת צוות

חזון התחרות הוא להעלות את המודעות לבעיית המים העולמית. כחלק מהבעיות המורכבות איתן נדרשו להתמודד, באחת המשימות הוצב במרכז המגרש נהר שלתוכו הוזרמו מים נקיים שסומנו באמצעות כדורים כחולים ומים מזוהמים שסומנו בכדורים כתומים.


הרובוטים של הנבחרות נדרשו לקחת את המים הנקיים למאגר מים, לטהר את הנהר ממים מזוהמים ולהעביר אותם למעבדה שבה יהפכו למים נקיים. כל נבחרת קיבלה ערכה לבניית הרובוט המיועד.

-

מערכת שלמה שמלווה את בני הנוער

אל התחרות בני הנוער הגיעו מוכנים, לאחר הכנה מדוקדקת של מרכז חודיסמן באוניברסיטת בן גוריון בהנהלת ד"ר ציונה אלקיים. כחלק מההכנה לתחרות ליוו את בני הנוער המהנדסים אביעד וגילת מלכה, שני מנטורים בוגרי המחלקה להנדסת מכונות באוניברסיטת בן-גוריון וארבעה מתנדבים נוספים, כדי להביא אותם להתמודדות הטובה ביותר בתחרות.

מרכז חוסידמן לנוער שוחר מדע מרכז תחתיו את כל פעילויות הנוער באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. המרכז מציג מגוון פעילויות לנוער - החל מתכניות חשיפה חד פעמיות ועד תכניות עומק לתלמידים מצטיינים במיוחד.


המרכז פועל מתוך אמונה כי למידה מדעית איכותית ברמה הגבוהה ביותר ובגישה של מצוינות, מעודדת את בני הנוער להמשיך בתחומים אלו גם בעתיד, לקשור את עתידם בלימודים אקדמיים באוניברסיטה ולהוות מודל לחיקוי וקבוצת איכות מובילה בקהילה. עיריית באר שבע שותפה להקמת מרכז חוסידמן ולוקחת חלק בוועדת ההיגוי, לרבות השתתפות במימון חלק מתכניות הלימוד לנוער.

רוביק דנילוביץ' בישר לפני כחודש על הזכייה של הנבחרת בתחרות הלאומית ואיחל להם בהצלחה בתחרות הבינלאומית "אירחנו את החבר'ה המדהימים וגילינו קבוצת צעירים פטריוטים, אוהבי המדינה, מלאי אמונה ומוטיבציה, סקרנים ומגובשים. אנחנו מלאי גאווה ומחזיקים לכם אצבעות. בשבילנו, אתם כבר...אלווווופים! בהצלחה מכל הלב !". נכתב בעמוד הפייסבוק של רוביק דנילוביץ'.

-

הנבחרת הנרגשת מהזכייה מיהרה להודות לתומכיה:

כאמור, זכתה הנבחרת לבסוף במקום הרביעי מתוך 162 מדינות ברחבי העולם, והביאה גאווה לא רק לעיר באר שבע, אלא למדינת ישראל כולה.

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו