רבות נידון מצב בעלי החיים בעיר, שלעתים מאותרים במצב בריאותי ירוד ובאף סכנת חיים ממשית. בעלי החיים שמאותרים משוטטים מועברים להסגר העירוני שם מנסים לאתר עבורם בית חם ואוהב, אך בינתיים הם נאלצים להידחק בכלובים הצפופים, כך שבעת האחרונה כלובי ההסגר אף התמלאו עד אפס מקום.  

-

בעת האחרונה התקבלו מספר תלונות על ההסגר העירוני בבאר שבע. בתחקיר 'באר שבע נט' חשפנו את תלונותיהם של מספר תושבים שכלביהם הועברו להסגר וחזרו ימים בודדים לאחר מכן תשושים וחולים. אחד התושבים אף התלונן כי כלבו מת לאחר ששהה בהסגר, אם כי לא ניתן היה לקבוע כי אכן ההסגר גרם למותו בשל העובדה ששוטט בשטח פתוח.

המצוקה הרבה בהסגר העירוני לא חלפה מעינה של עיריית באר שבע, שסיימה השבוע את שיפוץ ההסגר העירוני בעלות של מאות אלפי שקלים, במימון כספי העירייה והמשרד להגנת הסביבה. שיפוץ ההסגר כלל בין היתר הקמת חצרות משחק מרווחות ומוצלות, תאי שינה חדשים ומחוממים לגורים, חידוש מערכות חשמל ותאורה.

בנוסף, כחלק מהמאמצים לטיפול בבעלי החיים בעיר מונתה לראשונה בישראל מתאמת רווחת בעלי חיים בעיריית באר שבע, שתפקידה להרחיב ולקדם יוזמות ופרויקטים לקידום איכות החיים והסביבה בעיר לרווחת התושבים ובעלי החיים.

כפי שפרסמנו לראשונה ב'באר שבע נט', בימים אלו פועלת עיריית באר שבע להקמת מתחם עצום בשטח של כ-50 דונמים לטובת בעלי החיים. אל המתחם יועבר ההסגר העירוני, ובנוסף יכלול המתחם חצרות ענק לבעלי החיים, חוות סוסים, מרפאה וטרינרית ושטחי תיירות. קריית בעלי החיים היא חזון שמובילים יחד חברת המועצה יסמין סקס פרידמן וסגן ראש העיר ומחזיק תיק ההנדסה טל אל-על, ובתקווה תראה אור בעוד כ-5 שנים.

-

בינתיים, העירייה לא מחכה וממשיכה בפעילות ענפה למען בעלי החיים בעיר "יצאנו במבצע עיקור וסירוס של חתולים בעלות של 400 אלף שקלים. בנוסף אנחנו עובדים קשה על הקמת פינות האכלה לחתולים וגם גינות כלבים כך שעד סוף 2018 תהיה גינת כלבים בכל שכונה". כך הסבירה ל'באר שבע נט' בעבר חברת המועצה יסמין סקס פרידמן.

בעיריית באר שבע ציינו כי "בשנת 2016 למעלה מ- 90% מהכלבים בהסגר העירוני אומצו על ידי התושבים או הועברו לעמותות למען בעלי חיים. כמו כן, נמצאו בשנה זו עמותות קולטות/משפחות מאמצות לכ-700 בעלי חיים שונים (שאינם כלבים או/ו חתולים). העירייה ממשיכה בפיתוח והשקעת משאבים רבים לקידום פרויקטים מחוללי שינוי בתחום איכות הסביבה בכלל ובפרט למען בעלי החיים".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו