עמותת "פרקינסון ישראל" פועלת מאז 1993 בכ-17 סניפים ברחבי הארץ, בין היתר כאן אצלנו בבאר שבע, אך לאחר מספר שנים של פעילות, לא היה עוד מי שיפעיל את הסניף בעיר, והוא נסגר. אלא שלפני שנתיים פנו מהעמותה למרתה אורן, גם היא חולה במחלת הפרקינסון, בבקשה לנהל את סניף באר שבע- ומרתה נענתה בחיוב.

למעשה, מטרתה של עמותת פרקינסון בישראל הינה לשמש כתובת לחולי פרקינסון ולבני משפחותיהם. החולים יכולים להיעזר בעמותה כדי להקל על הנטל הכרוך בחיים עם המחלה ולשפר את איכות חייהם וחיי הקרובים אליהם. כמו כן, העמותה כולה מתבססת על מערך מתנדבים גדול- "אני מופתעת בכל פעם מחדש מכמות המתנדבים שרוצים לבוא אלינו" אמרה אורן.

לאחר שנתיים בהן הסניף החדש בעיר גיבש את פעילותו בעבודה רבה, ביום רביעי האחרון (14.6.17) אירחו בו לראשונה את הכנס הארצי של העמותה. אל הכנס מנהלי הסניפים מכל הארץ, וכמו כן גם ריקי נבון מנכל"ית העמותה, עמיר כרמין יו"ר העמותה והגיעה אף נציגות ממחלקת הרווחה בעירייה. באירוע נערכה פעילות ספורטיבית, המיטיבה עם מחלת הפרקינסון, על ידי מורן מתתיהו, סטודנט ומאמן כושר, שמבצע את פרויקט הגמר בסניף "פרקינסון ישראל" בבאר שבע.


מלבד הפעילות הספורטיבית שהתקיימה בכנס, נפגשים החברים בסניף הממוקם ב"משען" בעיר פעם בשבוע למשך שעתיים. בכל מפגש החברים מתעמלים בשיטה אחרת, על מנת להקל על תסמיני המחלה. כמו כן, מתקיימות במפגשים גם סדנאות, שיחות והרצאות בנושאים שונים ומגוונים.

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו