ביום חמישי 15/6 התקיים במשען באר שבע ובשיתוף סטודנטים לקולנוע ממכללות ואוניברסיטאות ברחבי הארץ, יום סרטים על זקנה והזדקנות לצוותים רב מקצועיים. במהלך המפגש הוקרנו סרטים והועלו שיחות על זקנה והזדקנות.

אחד מהסרטים הבולטים שהוקרן בערב היה הסרט "החלון" אשר ביימה רבקטל פיינה מבית הספר לקולנוע במכללת ספיר, העוסק בצעירה המגיעה לבית אבות במסגרת עבודות שירות שעליה לבצע ויוצרת יחסים מיוחדים עם זקנה מתבודדת מבית האבות. 

בחלקו השני של האירוע הוקרן גם סרטה של הדס אילון "פריז על המים", בוגרת החוג לקולנוע באוניברסיטת ת"א אשר סיפרה את סיפורה של בתיה (מרים זהר), שחקנית עבר מפורסמת, אשר לאחר שנים של תסכול מקצועי מקבלת הזדמנות לחזור למסך. 

על אחד הסרטים היה דיון בהשתתפות צוות רב מקצועי בניהם דניאלה דרורי, מנהלת המחלקה לרווחת הקשיש בעירייה, שרה אשר, עובדת סוציאלית בכירה בעמותת מטב, חמוטל סלומון רכזת בכירה במחלקת הסיעוד בביטוח לאומי ואריה רוטשטיין סמנכ"ל השירותים הטיפוליים והאיכות של משען.

יהודית פלס, רכזת קשרי קהילה בבאר שבע ציינה כי: "החשיבות על של שמירת כבודו ועצמאותו של הקשיש היא חשיבות עליונה ויש לתת לו את האפשרות להחליט באופן עצמאי על גורלו האישי".

"צעירים יוצרים זקנה בסרטים" הינו אירוע חוויתי ומעשיר בשיתוף פעולה של עמותת מטב – העמותה לשרותי טיפול ורווחה ובשיתוף ג'וינט ישראל אשר אחראים על העשייה החברתית למען הזקנים.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו