ב-13:00 תחל הגרלת הסיבוב השני של מוקדמות ליגת האלופות, וכעת צומצמה רשימת היריבות האפשרית של הפועל באר שבע לשש קבוצות בלבד.

באר שבע תוכל לפגוש את:

MSK ז'ילינה (סלובקיה) – הקבוצה זכתה באליפות סלובקיה העונה לראשונה מזה 4 עונות. הגיעה לשלב הבתים של ליגת האלופות בעונת 2010/2011. מאז השתתפה במוקדמות ליגת האלופות פעם אחת, בעונת 2012/2013, והודחה בסיבוב השני על ידי עירוני קריית שמונה.

FK קוקסי (אלבניה) – הקבוצה האלבנית רשמה היסטוריה כשזכתה בפעם הראשונה באליפות המדינה. זו תהיה הפעם הראשונה שהאלבנים ישתתפו בליגת האלופות. במוקדמות הליגה האירופית, הישג השיא של הקבוצה היה בעונת 13/14 אז הגיעו עד שלב הפלייאוף והודחו.

הונבד בודפשט (הונגריה) – לא, זו לא טעות. הונגריה. בין כל המדינות שנחשבות למדינות כדורגל לא מוצלחות במיוחד, מסתתרת לה גם יריבה מהונגריה. איך זה קרה? בגלל הניקוד האירופי. הונבד בודפשט זכתה באליפות הונגריה לראשונה מאז עונת 1992/1993!  הקבוצה מיעטה לשחק באירופה ב-7 השנים האחרונות (בסך הכול 5 מפגשים כפולים במוקדמות הליגה האירופית, בהם ניצחה רק 2) ובתוספת העובדה כי הכדורגל ההונגרי כמעט ולא מצליח להשיג נקודות במפעל האירופי, התוצאה היא שלקבוצה יש מספר מועט ולכן היא נקלעת לקטגוריית הקבוצות הלא-מדורגות כבר בסיבוב השני.

ספרטאקס יורמלה (לטביה) – הקבוצה שבדרך כלל מסיימת בחלק התחתון של הטבלה בלטביה, הצליחה לזכות באליפות הראשונה בעונה החולפת. לפני 2 עונות הצליחה לעבור לראשונה שלב בזירה האירופית, בעונה האחרונה 'חזרה לסורה' והודחה בשלב הראשון. לאחר 10 משחקים בעונה הנוכחית בלטביה, מדורגת הקבוצה במקום הראשון.

בנוסף – יש אפשרות לקבל קבוצה שתקבע לאחר הסיבוב הראשון.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו