כשהגיע אובידיו הובאן להפועל באר שבע, אי שם לפני שלוש שנים, אף אחד לא ציפה שהחיבור של הובאן למועדון ולעיר יהיה כל כך חזק. הרומני נחת בארץ זרה ובקבוצה שרק משוועת לזכות באליפות, אבל העניינים התגלגלו כך שהעיר באר שבע הפכה להיות הבית השני שלו, ולא מדובר רק בקלישאה.

חלק גדול מהחיבור לעיר נעשה בזכות בנצי בלומנפלד ז"ל. בנצי, יליד רומניה, היה מהראשונים שלקח תחת חסותו את הובאן ומשפחתו. החיבור ביניהם הוגדר כ"חיבור כמו אב ובן". הובאן הקפיד לשבת לצד מיטתו של בנצי בבית החולים בכל זמן שרק יכל. יתרה מכך, הובאן הקפיד ללבוש את חולצתו של בנצי בכל משחק, עד שיבקיע ואז יוכל לחשוף אותה ולהנציח את זיכרו. מעבר לחיבור עם בנצי ז"ל, הובאן הקפיד לעסוק בפעילויות קהילתיות ואף עזר באימון הילדים בקבוצה בבית הספר לכדורגל, בו שיחקו יחדיו בנו ונכדו של בנצי.

ויחד עם זאת, הכדורגל הוא מקצועי אכזרי. נכון לעכשיו, גם הובאן בעצמו לא יודע מה יוליד יום. מצד אחד, החיבור בינו לבין העיר הוא דבר שככל הנראה לא ימצא עם אף שחקן זר אחר. מצד שני, בעונה האחרונה חל פיחות ביכולת המקצועית שלו וכעת במועדון מתלבטים האם לפנות את מקום הזר שלו עבור ישראלי, כדוגמת דן איינבינדר. הובאן ככל הנראה יעלה למשחק בשבת ללא ידיעה האם מדובר במשחק האחרון שלו במדי הקבוצה. הנטייה היא לשחררו, אך הדבר תלוי בהשגת מחליף על העמדה שלו. כאמור, איינבינדר הוא השם החם. ייתכן כי אם המשא ומתן עם איינבינדר לא יצלח – הובאן יישאר.

מכל מקום, ייתכן והפועל באר שבע לא תהיה התחנה האחרונה של אובידיו הובאן בישראל. מספר קבוצות רב, כולל בליגה הלאומית, מביעות בו עניין ויהיו מעוניינות בשירותיו במידה וישוחרר מהקבוצה. כמו כן, גם ברומניה עוקבים בעניין אחרי ההתפתחויות, שכן הובאן עדיין נחשב כשחקן סגל בנבחרת הרומנית וייתכן ויעדיף לחזור לליגה המקומית ברומניה על פני לשחק בישראל בקבוצה שהיא לא הפועל באר שבע.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו