רחל, תושבת בשכונה ג' בבאר שבע, מגדלת במשך שנים ארוכות עשרות תוכים בחצר ביתה. בשבוע שעבר, ביום שישי, התעוררה רחל וראתה כי הכלוב, בו שכנו 17 תוכים שבבעלותה, נגנב, יחד עם התוכים יקרי הערך. "חזרתי הביתה ביום שישי וראיתי שהניילון שכיסה את הכלוב הוא על הרצפה. פתאום אני קולטת שגנבו אותם עם הכלוב שלהם".

לא מדובר כאן בערך כלכלי, אלא ערך רגשי עבור רחל, שסיפרה כי מאוד נקשרה אל התוכים היקרים שלה "התחלתי לבכות, בכיתי כל השבת, אני גרה לבד ומאוד קשורה אליהם, מאכילה אותם, מנקה, הם עושים לי טוב, ופשוט כאב לי כל כך שהם נגנבו".

מלבד הגניבה, גם רחל עצמה פחדה ממה שקרה ככל הנראה במהלך הלילה :"זה מפחיד לחשוב שנכנסו אליי לגינה ולקחו אותם, התחלתי לפחד, מה אם היו נכנסים אליי הביתה? אני גרה כאן 50 שנה בבאר שבע לא קרה לי דבר כזה. לא מאמינה שזה קרה".  

רחל יצרה קשר עם המשטרה ודיווחה על האירוע, ושם פתחו בחקירה לאיתור חשודים פוטנציאליים. תוך מספר ימים הצליחו השוטרים להתחקות אחר האחראים למעשה ולהשיב 15 מתוך 17 התוכים חזרה לחיק זרועותיה של רחל, שלא הצליחה לעצור את הדמעות. "התוכים האלה מאוד חשובים לי, אני כל כך שמחה שהחזירו לי אותם, עכשיו אני משאירה אותם בסלון מפחדת להוציא אותם החוצה. אני מודה לשוטרים מקרב לב שעשו את זה ולמשטרת ישראל, תשמרו על עצמכם".

מהמשטרה נמסר: "במהלך ליל יום שישי 31.3 נגנבו ממרפסת ביתה של רחל קשישה שמתגוררת לבדה כלוב עם 17 תוכונים. (היתה קשורה רגשית לתוכונים, טיפלה בהם במסירות). לאחר הגשת התלונה במשטרה זיהו שוטרי הבילוש והמודיעין בתחנת ב"ש כי מדובר באבידה רגשית וחשובה לקשישה והחלו בביצוע פעילות מודיעינית לאיתור התוכונים".

"במהלך חיפוש בדירה איתרו השוטרים 7 תוכונים ללא כלוב, כאשר גרסת בעל הדירה כי לא מזמן קנה את התוכונים. בחיפוש בדירה נוספת אותרו שאר התוכונים (פחות שניים) עם הכלוב, כאשר בעל הדירה סיפר שאף הוא קנה את התוכונים לפני מספר ימים.התוכונים והכלוב הוחזרו אחר כבוד לקשישה הנרגשת שהודתה לשוטרים על החזרת הגניבה. בימים הקרובים צפויים מעצרים של החשודים בגניבה".מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו