היום (28.03) תחגוג באר שבע את יום המעשים הטובים הבינלאומי בכל רחבי העיר, בשלל פעילויות שונות ומגוונות, שכל מטרתן הן להרחיב את מעגלי עשיית הטוב האחד כלפי השני, ועידוד הציבור לעשייה חברתית וסביבתית. הציבור הבאר שבעי, אגפי העירייה, ציבור הסטודנטים וארגוני המתנדבים בעיר, ידועים בנכונותם להתנדב ולתרום למען הקהילה, ולראייה הזכייה בפרס הקהילה המתנדבת מספר אחת בארץ.

החל משעות הבוקר, יציינו גני הילדים בעיר את יום המעשים בטובים בשלל יוזמות, וכן גם בתיכונים השונים בעיר יתקיימו פעילויות מגוונות ברוח היום המיוחד. בבית הספר התיכון "רגר" יתקיים מפגש של יקירי העיר עם תלמידי בית הספר, בו יספרו היקירים על תרומתם לקהילה בתחומי ההתנדבות השונים זאת במטרה לקרב את הדור המתנדבים הוותיק בעיר לדור הצעיר. תיכון "רבין" יפעיל סדנת צילום משותפת לתלמידים, אליה יוזמנו להשתתף גם קשישים, יחד יצרו קשר בין-דורי באמצעו צילום. תלמידי מקיף ג' יחלקו בכניסה לבית הספר סוכריות עם אמירות בנושא מעשים טובים, במקים א' תתקיים פעילות אפיית עוגות ועוגיות משותפת יחד עם קשישי מעון "יום השלום" ובמקיף ו' תתקיים מסיבת אוזניות, שכל הכנסותיה יהיו תרומה למען שורדי שואה. כמו כן, בגן "אדמונית" יתרמו צעצועים למחלקת הילדים שבבית החולים סורוקה, אליהן יוצמדו ברכות שיכינו ילדי הגן ותלמידי בית הספר "נאות לון" יכינו יצירות יחד עם קשישים בבית האבות "משען".

יקיימו מגוון של פעילויות למען הקהילה. צילום: עושים רחוב

בנוסף, במסגרת יום זה יוקמו גינות קהילתיות חדשות ברחבי באר-שבע, יורחבו גינות נוספות ויטופחו גינות קיימות. פעילויות נוספות בתחום שמירה על איכות הסביבה וטיפוח המרחב הציבורי יתקיימו ברחבי העיר ובמסגרתן יעשו עבודות צביעה, שתילה, שיפוץ, שדרוג וגינון במרכזים קהילתיים ובבתים פרטיים בשיתוף סיירת התיקונים "אור לקשיש". יתר על כן, יתקיים מחר פרויקט הנקרא "גברת עם סלים", בו מתנדבי "סיירת עוז" יסייעו לקשישים לשאת סלים מהשוק.

יקימו גינות תבלינים, ספסלים, הכל ביום המעשים הטובים. צילום: עושים רחוב

כל הפעילות הענפה שתתקיים היום, הינה רק חלק מפעילות התנדבותית ענפה שנעשית בעיר ביום יום, וזוהי הזדמנות נפלאה לתושבים להיחשף למגוון מסגרות ההתנדבות הפועלות בעיר לאורך כל השנה. אז תצאו לעשות טוב!

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו