מוקדם יותר השבוע (שלישי) נעצר צעיר בן 22, תושב באר שבע, בחשד לאונס צעירה בת 18 במהלך מסיבה במועדון "נור" שברחוב שמעון הצדיק ביפו. הצעירה הגיעה ביום שלישי השבוע למועדון עם חבריה למסיבה סגורה של מקום עבודתה, כאשר שעות בודדות לאחר מכן נמצאה בשירותי המועדון על ידי חבריה וסיפרה כי נאנסה.

בסמוך לשעה 02:00, נכנסו חבריה לשירותי המועדון שם מצאו את הצעירה כשהיא מעורפלת, וזו סיפרה להם כי נאנסה על ידי צעיר לא מזוהה שגרר אותה לשירותים. חבריה מיהרו להזעיק את המשטרה, אך הצעירה המעורפלת התקשתה לדווח על זהות הצעיר שאנס אותה. הצעירה הועברה לבית החולים וולפסון שבחולון לקבלת טיפול רפואי וביצוע בדיקות רפואיות.  

במשטרה פתחו בחקירה והחלו לבדוק האם למועדון הגיעו מבלים נוספים שאינם קשורים לאירוע הסגור. במסגרת החקירה דלו מידע מצילומי האבטחה וגבו עדויות ממבלים נוספים ששהו במועדון.

בשל העובדה שמדובר ב"מסיבה סגורה", במשטרה ערכו מסדר זיהוי מיוחד, במהלכו ביקשו מהרשת את כל כרטיסי העובדים של החברה, והציגו את תמונותיהם בפני הצעירה שטענה כי נאנסה, עד שלבסוף זיהתה את החשוד לכאורה באונס. הצעיר הודה שקיים עם הצעירה יחסי מין, אך טען כי אלו בוצעו בהסכמה, והופסקו כאשר אדם שלישי נכנס לשירותי המועדון והפתיע אותם, והצעירה סירבה להמשיך.

האונס שלא היה

אלא שבסוף בעקבות חקירת המשטרה התגלה כי האונס לא היה ולא נברא. המשטרה שללה חשד שהצעיר אנס את הצעירה וסגרה את התיק. בית משפט השלום בתל אביב שחרר את הצעיר לביתו.

לפני כשנה, מלצרית בת 26 מתל אביב שיקרה כי נאנסה על ידי צעיר פלסטיני בן 27 תושב השומרון, לאחר ששדד ממנה את הטלפון הנייד שלה. לבסוף התברר כי הצעירה בדתה את הסיפור מחשש לתגובת הוריה על כך שנשדדה. בשל חומרת האירוע, פעלו עשרות שוטרים בחקירה מעמיקה שהביאה למעצר ארבעה חשודים שמעצרם אף הוארך ובכך הפעילה משאבים ובזבזה כסף רב, על אונס שכלל לא היה.


ב-2015 נעצר צעיר בן 32 בחשד לאונס אכזרי של צעירה שהכיר בבר בנווה שאנן. לבסוף, לאחר חמישה חודשי מעצר בפועל ומעצר בית, התברר כי אונס כלל לא התרחש וכי הצעירה בדתה את הסיפור. הצעיר פוצה תחילה ב45 אלף שקלים בגין הימים ששהה במעצר, אך תבע את המדינה בגין עוגמת הנפש והסבל שעבר. לבסוף הוחלט כי המדינה תפצה את הצעיר בחצי מיליון שקלים.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו