שלושה תושבי רהט, חברים וקרובי משפחה, יצאו לפני כ-3 שבועות ב15 לפברואר 2017 למסע תקיפה שוד וגניבות בשעות הלילה עד שעות הבוקר המוקדמות. בלילה אחד ביצעו השלושה, סאהר אלהוזייל בן ה-18 ושני שותפיו הקטינים בני ה-16 ו-17 שורה של מעשי שוד, גניבה ותקיפה כלפי מספר נפגעים בתחומי העיר באר שבע. נגד השלושה הוגשו בסוף השבוע על ידי עו"ד ראמי אלמכאוי כתבי אישום המייחסים להם שתי עבירות של שוד בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לביצוע פשע, גניבה ושתי עבירות של חבלה בכוונה מחמירה.

ארבו לקשישה כבת 70 ושדדו ממנה את תיקה

המקרה הראשון מתחיל בליל ה15 לפברואר בסמוך לשעה 23:20. שלושת הצעירים הבדואים הבחינו בקשישה כבת 70, אשר צעדה לבדה בפארק הראשונים הסמוך לשדרות רגר בבאר שבע. לפי כתב האישום, הנאשמים חברו יחד וארבו לקשישה כדי לשדוד את תיקה. שניים מהם תצפתו כדי להתריע מפני הגעת אנשים למקום, והנאשם הנוסף הגיח בריצה מאחורי הקשישה כשכובע קפוצ'ון על ראשו, ותלש בחוזקה את התיק מידה. כתוצאה מכך נפלה הקשישה וראשה התנגש בחוזקה ברצפה, כשהשלושה נמלטו מהמקום.

תלש את התיק מידה, הקשישה נפלה וראשה נחבט בחוזקה על הבטון. צילום: אנדרי קורינצקי

גנבו קופת צדקה, ועקרו קופה רושמת מחנות ירקות

לאחר שנמלטו השלושה עם תיקה של הקשישה, עשו דרכם בסביבות השעה 01:00 בלילה אל מרכז "אורן" בשדרות רגר. השלושה רכשו מאחת הפיצוציות בקבוק וודקה, משקאות ממריצים ומצרכים נוספים. לאחר צאתם מהקיוסק, פנו אל מטרתם הבאה - חנות ירקות סמוכה אליה נכנסו במטרה לגנוב דברי ערך. השלושה הסיחו את דעת המוכר בחנות וגנבו את קופת הצדקה שהונחה על הדלפק בחנות. בהמשך תלש אחד מהנאשמים בכוח הקופה הרושמת של החנות והנאשמים נמלטו מהמקום.

הבחינו בצעיר שניגן לבדו בפארק ותקפו אותו באכזריות

מסכת האלימות של השלושה לא נפסקה, כאשר לאחר שנמלטו ממרכז אורן בשעה 01:05, הגיעו השלושה לפארק שבע הבארות בבאר שבע, שם הבחינו בצעיר כבן 28 שישב באותה עת בפארק לבדו וניגן בגיטרה. הנאשמים הצטרפו תחילה אל הצעיר, ישבו עמו ושתו ביחד עמו וודקה. השלושה ניצלו את תחושת הביטחון של הצעיר ומסיבה שאינה ידועה התנפלו עליו והחלו להכות אותו בבעיטות ובאגרופים בכל חלקי גופו.

אחד הנאשמים לקח את הגיטרה והיכה באמצעותה את הצעיר בחוזקה מספר פעמים, תוך שהם דורשים ממנו כסף. משלא מצאו השלושה כסף בארנקו של הצעיר, המשיכו להכות אותו הן באמצעות הגיטרה והן בבעיטות ובאגרופים בכל חלקי גופו, כאשר המתלונן שוכב מדמם על הרצפה, ובשלב מסוים אחד מהם אף נטל את מכשיר הטלפון של המתלונן.


הדליקו מדורה, גרמו למתלונן לכוויות וניסו לגרור אותו אל המדורה

אכזריותם של השלושה לא נפסקה. כאשר לאחר מסכת ההכאות הדליק אחד הנאשמים מדורה קטנה בסמוך למתלונן, השליך את חפציו ובגדיו של המתלונן מתוך התיק למדורה, ובהמשך אחד הנאשמים שלף בגד בוער מתוך המדורה והשליך אותו לעבר המתלונן. הבגד הבוער פגע בידו הימנית של המתלונן וגרם לכוויה בזרועו הימנית.

בהמשך ניסו הנאשמים למשוך את המתלונן לעבר המדורה, אך המתלונן בתעוזה רבה נאבק בשלושה, הצליח להשתחרר מהם ונמלט בריצה מהמקום, והזעיק עזרה. כתוצאה ממעשיהם האכזריים של שלושת הנאשמים ספג הצעיר סימני כוויה בזרוע יד ימין, וסבל גם משני חתכים במצחו, משבר בעצם האף, שבר בבוהן כף רגל שמאל, ושפשופים נוספים בברכיים. בנס, הצליח הצעיר להימלט מהמקום ולהציל את עצמו מאירוע שהיה יכול להיגמר גרוע הרבה יותר.

כאמור, פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה בסוף השבוע לבית המשפט המחוזי בבאר שבע שלושה כתבי אישום נגד שלושת הנאשמים. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרם של הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.



 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו