ביום שלישי (28.2), "רק רוצה לרקוד" - מופע תאטרון מחול קצבי, ססגוני ומרתק, של תיאטרון ארצי לילדים ולנוער בשיתוף להקת המחול פרסקו, לגילאי 4-5. כשמר ברוש, המורה לריקוד של היער נותן לכל החיות משימה להכין ריקוד מיוחד משלהם, הדרקונית מיואשת, איך היא הדרקונית תכין ריקוד מיוחד כשהיא בקושי מצליחה לרקוד?  הארנב, ידידה הטוב, מציע לה שיקוי קסם שיכול להפוך אותה לכל חיה שתבחר. אבל איזו חיה היא רוצה להיות? ההצגה תוצג במסגרת סדרת "פעוטרון" לגילאי 4-5.

רק רוצה לרקוד. צילום: יוסי צבקר

ביום רביעי (1.3), תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער בשיתוף להקת המחול ענבל יתארחו עם ההצגה "אלאדין", על-פי האגדה המוכרת והאהובה, שמספרת על אלאדין, ילד עני ומלא קסם, שנופל למלכודת אותה מטמין לו ג'אפר הרשע בתוך מערת הזהב. במערה פוגש אלאדין שדון חביב הכלוא בתוך מנורת הקסמים, שמבטיח לעזור לאלאדין וגם להגשים לו שלוש משאלות. הכול מסתבך כאשר המנורה מתגלגלת לידיו של ג'אפר הרשע. זהו סיפור הרפתקאות מלא בתהפוכות ומכשולים אשר במהלכו מגלה אלאדין את אומץ ליבו ומבין שלהיות עשיר זה לא בהכרח להיות מאושר. האגדה המוכרת והאהובה המגוללת את הרפתקאותיו של הנער אלאדין, מסופרת לקהל בשפת התיאטרון והמחול בגרסהמיוחדת המשלבת בתוכה קטעי ריקוד, תיאטרון, תנועה, מוסיקה אוריינטאלית ותלבושות מרהיבות.

אלאדין ומנורת הקסמים. צילום: יוסי צבקר

וגם הילדים הבוגרים יוכלו לספוג תרבות בהצגה "האבן האחרונה" של תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער (לכיתות ז-ט) ביום חמישי 2.3. זהו עיבוד בימתי לסיפור אמיתי -שני נערים משתעשעים באופן מסוכן בכך שהם עומדים על גשר מעל כביש מהיר ומשליכים אבנים על מכוניות הנוסעות מתחתיו. מה שמתחיל בניסיון הפחדה של נהגים לשם השעשוע, מסתיים בטרגדיה נוראה. באמצעות משחק של חילוף תפקידים, שבו השחקנים מגלמים את הנערים וגם את שני הבלשים שחוקרים את האירוע, נחשף בפנינו סיפור מטלטל שמעלה שאלות בוערות כמו: מתי מבשילה היכולת להבחין בין טוב ורע, מה המשמעות האמיתית של לקיחת אחריות על בחירות בחיים, ומה הוא חלקנו באחריות על מעשיו של אחר?

האבן האחרונה. צילום: יוסי צבקר

כל ההצגות יתארחו בתיאטרון לילדים ולנוער באר שבע באולם מרכז הצעירים בעיר העתיקה.

להזמנת כרטיסים – 08-6266444

רק רוצה לרקוד, 28.3, יום שלישי בשעה 17:30

אלאדין, 1.3, יום רביעי בשעה 17:30

האבן האחרונה, 2.3, יום חמישי בשעה 19:00

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו