בשבוע האחרון החליטו עובדי הרשת "פיצה דומינו'ס" בעבר ובהווה להתאגד יחדיו ולצאת למאבק משפטי ותקשורתי נגד מעסיקיהם, עקב יחסי עובד-מעביד משפילים ותנאי העסקה מחפירים. העובדים, רובם תיכוניסטים, חיילים וסטודנטים, מדווחים על יחסי עבודה קשים והנהלה מאיימת, שבאו לידי ביטוי בפיטורים בוואטסאפ, אי תשלום על נסיעות לעבודה, אי תשלומי פיצויים ואי תשלום משכורות לפי מספר שעות העבודה. כמו כן, לא מעט מהמשלוחנים של החברה, שמבצעים את המשלוחים על קטנועים ואופנועים של החברה, מספרים כי לא פעם נאלצו לעלות על האופנוע כשהוא לא תקין, וכשפנו אל אחראי השליחים, נאמר כי זה המצב הקיים ושיסעו בזהירות.

בגין עבירות אלו ודומות להן הוגשו כעת שלוש תביעות שונות על סך עשרות אלפי שקלים מצד חלק מן העובדים נגד החברה. בעקבות מקרים דומים, הצטרפו גם עובדי סניף 'דומינו'ס' באר שבע למאבק נגד היחס וההתנהלות של החברה כלפיהם. כך מספרת יעל שילה סלוק, שעבדה בסניפי החברה בבאר שבע במשך תשעה חודשים, אשר חתמה על מסמך לפיו היא אינה יכולה לתבוע את דומינו'ס. "כשהגשתי מכתב התפטרות ובאתי לקחת את הצ'ק עם הכסף שהיו חייבים לי, היה שם מסמך שאמר שאסור לי לתבוע אותם, מנהלת הסניף אמרה לי 'אם את לא חותמת על המסמך - הצ'ק יתעכב'".

בנוסף, כשעבדה כשליחה בסניף בעיר, יעל עברה תאונה, שעלתה לה הרבה מעבר לפגיעה הפיזית. "ילד קפץ לכביש, עשיתי עצירת חירום והחלקתי על כל הכביש. אנשים שהיו באזור הזמינו לי אמבולנס, התקשרתי למנהלת הסניף ואמרתי לה שעברתי תאונה ושאני הולכת למיון כי אני מדממת, היא אמרה לי 'את מתבקשת לפנות את עצמך עצמאית ולא ללכת עם האמבולנס כי לחברה לא יהיה איך לשלם'".

מחברת 'דומינו'ס' פיצה נמסר בתגובה: "דומינו'ס פיצה מתייחסת לעובדיה כאל המשאב החשוב והיקר ביותר. אשר על כן החברה משלמת לעובדיה את כל התשלומים על פי חוק ואף מעבר לכך. כל טענות העובדים, שהוזכרו בפניית ynet, נבדקו בקפידה ולא נמצא בהם דבר. צר לנו כי בהמלצת ובסיוע הסתדרות הנוער העובד והלומד, שאינו ארגון יציג בחברה, בחרו העובדים להגיש תביעה, תוך שהם משמשים ככלי בידי גוף זה".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו