סערה בתיכון מקיף רגר בבאר שבע: ועד המורים של בית הספר שיגר מכתב לראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ', מחזיקת תיק החינוך בעיריית באר שבע ד"ר חפצי זוהר ומשרד החינוך, בו הם מכחישים את הטענות שהובעו בתחקיר שפרסמנו על אודות המקיף ב'באר שבע נט'. כזכור, בין הטענות הרבות שכללו "אי סדרים חמורים" בבית הספר, וטיוח לכאורה של תקיפה של עובד כלפי תלמיד, גם נחשף מכתב שנשלח לכאורה בידי "צוות המורים תיכון מקיף רגר", אך בא ועד המורים וטוען כי אין ידם בדבר.

המכתב הבהול שנשלח לבכירי העירייה

כפי שנכתב לעיריית באר שבע ולמשרד החינוך, בידי יו"ר ועד המורים יעקב אטיאס "אנו מורי בית הספר והעובדים, הזדעזענו כי מאן דהוא עשה שימוש נלוז בשמם של כלל מורי בית הספר ועובדיו. אנו מצהירים בזאת כי מכתב זה לא היה על דעתנו וכי לא ידענו את תוכנו כלל ועיקרו, ועל כן אין ידנו טבולה בשרץ זה!".  

עוד נכתב "אנו דורשים כי לאור האירועים האחרונים ופרסום השמצות שגמרו לזיהום האווירה בתוך כתלי בית הספר, תפעיל העיריה את סמכותה באופן מיידי לבירור האמת, ובכך לסיים את הפרשה המזיקה הזו, על כל ההכפשות והפרטים המופיעים בכתבה".

לבסוף סיכם יו"ר ועד המורים יעקב אטיאס, החתום על המכתב "בית הספר הוא מקום העבודה והפרנסה שלנו, ואל לגורמים עוינים להטיל דופי ולהכפיש את שמנו הטוב ואת המוניטין של המוסד החינוכי".  

"ברור שהמורים יכחישו, זה מקום העבודה שלהם", שיתף אותנו האדם אשר במרכז הפרשה, איציק אלמקייס, "כינסו את כולם לגבי המכתב ששלחו המורים ולא דיברו מי שלח את זה. הם מפחדים לדבר, זו צביעות. אמרתי את זה היום למורים בפנים. אחרי הפגישה הבוקר גם לקחו לי את המפתח להיכנס לבית הספר והמנהלת לא מוכנה לתת. מגיעה לי סחורה איך אני אמור לעבוד?".

"מורים מפחדים לדבר". צילום: שרון טל

ועד המורים נציין, מייצג את המורים בכללם, ולכן שליחת מכתב שכזה עם שמות המורים ללא אישור הוועד, היה גורר צעדים חריפים. כמו צוות המורים בבית הספר, גם אנו ממתינים לחקירת כלל הטענות בידי הגורמים הרשמיים לרבות אגף החינוך בעיריית באר שבע ומשרד החינוך.

תגובות הגופים הרשמיים:

מנהלת בית הספר סירבה להגיב לטענות מתוקף כפיפותה לעיריית באר שבע ולמשרד החינוך.  

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה: "כל אותן טענות אשר התקבלו בעיריה, נבדקות באופן מקצועי בידי הגורמים הרלוונטיים. רק לאחר סיום הבדיקה ניתן להתייחס לנושא בהרחבה".

הכדור במגרש של הרשויות. צילום: שרון טל

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: הטענות, שעיקרן כנגד עובדי עיריית באר שבע מצויות בבדיקתה ובטיפולה. מנהלת בית הספר דוחה בתוקף את הטענה לפיה לכאורה ידעה ולא דיווחה על אירוע אלימות והוסיפה כי התוודעה לטענות רק עם קבלת תלונה בעניין, ביולי 2017.

בהתייחס לאירוע התקיפה, כאמור מהמשטרה נמסר כי התיק נפתח מחדש והחקירה מתנהלת.

לקריאת חלק א' של התחקיר - חשד לתקיפת תלמיד בידי עובד בבית הספר וטיוח בידי ההנהלה
http://www.b7net.co.il/article/268001/5

חלק ב' בתחקיר - "אי סדרים חמורים"
http://www.b7net.co.il/article/268324/3

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו