תחום היזמות הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות, כשעוד ועוד אנשים מנסים את מזלם ורוצים ליזום ולהגשים את החלומות שלהם. זה נכון גם כשמדובר בנשים. יזמות היא ממש לא מילה גסה לציבור הנשי, בטח אם תשאלו את הנשים שמובילות את ארגון ProWomen לקידום נשים במשק הישראלי. "המטרה העיקרית שלנו זה לתת לכולם אפשרות להיחשף לעולם היזמות בכלל ולנשים בעולם היזמות בפרט. נכון לעכשיו רק שני אחוזים מהיזמים בארץ הן נשים. זה משהו שכמעט לא קיים וחשוב לנו מאוד לקדם את התחום הזה", אומרת נטע רן קסטנברג, שפתחה את השלוחה של ProWoman באוניברסיטת בן גוריון, יחד עם קורל לוי.

פאנל היזמיות באירוע יום האישה וארגון פרו וומן

פרויקט ProWoman הוקם בשנת 2012 במרכז הבינתחומי הרצליה במטרה לקדם ולעודד נשים במשק ובחברה הישראלית בכלל. מדובר בתכנית סטודנטיאלית אשר מורכבת ממפגשים שבועיים עם נשים משפיעות מעולם ההייטק והעסקים, אשר מספרות את סיפור ההצלחה האישי שלהן, כיצד הן משלבות קריירה לצד משפחה וחושפות את הסטודנטיות לתחום היזמות ותפקידי ניהול שונים. כמו כן, לפני כשלוש הוקם ארגון הבוגרות, אשר דואג להמשך הקשר בין הסטודנטיות ובין מעגל הנשים איתן הן נפגשות, שהולך וגדל מידי שנה. הפרויקט פותח דלתות ליצירת קשרים, הזדמנויות עסקיות ויזמות והעצמה אישית גם לאחר סיום התכנית והתואר. כיום הארגון מכיל כבר שישה סניפים במוסדות מובילים בארץ.

פאנל היזמיות באירוע יום האישה וארגון פרו וומן

יוזמות שיח נשי

הפרויקט צובר תאוצה וצומח בכל שנה, והפעם ProWoman BGU הולכות לקחת חלק מרכזי באירועי יום האישה של אגודת הסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון. במסגרת האירוע, שיתקיים ביום ראשון ה-11.03.18 באב"ג, ייערך פאנל נשים יזמיות במשק הישראלי ובו יתארחו נשים מובילות שיספרו על העשייה שלהן ועל עולם היזמות. את הפאנל תנחה חן זנדר ובו ישתתפו בין היתר הילה גולדמן, מייסדת ומנהלת "דיה קראדיו", ושני הראל, מייסדת ארגון ProWoman. "בפאנל כל אחת תציג את עצמה ואת המיזם שלה ונדון בעיקר ביזמות. למשל, איך נכנסים לעולם היזמות, למי העולם הזה מתאים, למה אין מספיק נשים יזמיות. זה הולך להיות אירוע ענק שפתוח לכולם, גם לנשים וגם לגברים, במטרה ליצור שיח הדדי ומפרה", מסבירה נטע. היא גם אומרת שהשינוי בתפיסה לא יכול להגיע רק מהנשים, אלא מתוך ההבנה של הגברים שיש פה עוד צד שצריך לקחת בחשבון גם בעולם היזמות.

פאנל היזמיות באירוע יום האישה וארגון פרו וומן

זוהי בעיניה גם החשיבות של יום האישה עצמו. זו ההזדמנות לנצל את הבמה שניתנת לציבור הנשים ולחשוף את כולם לעשייה הנשית. "צריך לנצל את הבמה של היום הזה. יש הרבה אירועים, זה יוצר שיח חיובי סביב הנשים ומציג את החשיבות שלנו בחברה", מוסיפה נטע. אחת מהדרכים בהן ארגון ProWoman קידם עצמו היא באמצעות הגעה של הארגון לכנסת במסגרת אירוע קידום יזמות ארצית. נציגות הארגון דיברו עם חברי הכנסת כדי לראות במה הממשלה יכולה לעזור בתחום קידום היזמות הנשית. "התגובות היו טובות, עשינו את זה במטרה למצוא דרכים פרקטיות לעודד יזמות ונשים בתחום. עצם הנוכחות נתנה השראה, עצם זה שהיה כנס שעסק ביזמות נשית בכנסת נתן הרבה משמעות לפעילות שלנו", הסבירה נטע.

ארגון ProWoman הולך וגדל ברמה הארצית, כשהן נמצאות עם סניפים כבר בבינתחומי, אוניברסיטת בן גוריון, טכניון, המכללה למנהל, אוניברסיטת תל אביב ובר אילן. "אנחנו תמיד מחפשות לפתוח עוד ועוד סניפים, ורוצות להמשיך להפיץ את הבשורה של ProWoman. אנחנו במגמת צמיחה ומקוות להמשיך ולצמוח", מסכמת נטע.-

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו