ביום האחרון של חלון ההעברות, הפועל באר שבע מתחזקת בקשר מרוואן קבהא, שחוזר לארץ אחרי שלוש שנים וחצי במאריבור הסלובנית.

קבהא, שיחגוג במהלך חודש פברואר 27, בעל ארבע הופעות במדי נבחרת ישראל. במאריבור הסלובנית היה באנקר בקישור וגם זכה להופיע איתה בשלב הבתים של ליגת האלופות, לאחר שבדרך העיף את הפועל באר שבע.

כפי שדיווחנו מספר לפני ימים, הסיכום עם קבהא הושג מבעוד מועד, אך רצונו של המנהל המקצועי של מאריבור שקבהא יחתום במכבי תל אביב, ערער את החתימה הקרובה. בסופו של דבר, מאריבור נתנה אור ירוק לחתימה בבאר שבע.

מרואן קבהא. צילום באדיבות מועדון הפועל באר שבע

לאורך כל הדרך, רצה קבהא לשחק בהפועל באר שבע. מקורבים אליו מוסרים כי הוא חשש מהתגובות של אוהדי מכבי תל אביב, בהתבסס על מה שאותם אוהדים עשו למהראן ראדי, כשהיה שחקן בקבוצתם. הוכחה לכך התקבלה אתמול כאשר רוססו כתובות גרפיטי בעלות אופי גזעני נגד קבהא. אחרי זה, לא היה לשחקן ספק שבמכבי תל אביב הוא לא ישחק.

לאחר החתימה, הקישור של באר שבע נהיה עמוס עוד יותר. שחקן שסביר להניח לא ימשיך בקבוצה למשך זמן רב הוא וובה בראון. בקבוצה מאוד מעריכים את אופיו והיכולת המקצועית שהוא מביא עימו בכל פעם שנקרא לדגל, אך סביר להניח שבקיץ הרומן בין השניים יסתיים. לא מן הנמנע שמעברו של בראון יתרחש עוד בינואר, שכן יש מספר שעות לתום חלון ההעברות וייתכן שמעברו של קבהא לא יחתום את הפעילות של באר שבע בחלון זה.

ברק בכר: ״מרואן שחקן מצוין, הוא כבר הוכיח את עצמו. לצערנו בעבר זה היה לרעתנו ואני בטוח שעכשיו אנחנו נהיה אלה שנהנה מהיכולות שלו".

קבהא: ״היו לי כמה ימים, אפשר להגיד די מעניינים, אבל בסופו של דבר אני עשיתי את הבחירה שלי ואני שלם איתה. אני שמח להצטרף לאלופת המדינה ומעכשיו אשים את כל מה שהיה בצד ואתרכז רק בצדדים המקצועיים. כמו שהייתי חלק מההדחה מליגת האלופות, אהיה בעזרת השם שותף לעלייה בקרוב. אני רוצה להגיד הרבה תודה לאלונה ברקת, אסי רחמים וברק בכר, אני מקווה שאוכל להחזיר להם".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו