לפני כחודשיים שדדו רעולי פנים את משרדי מסעדת "נאפיס" בבאר שבע, כשהם מאיימים בנשק על הבעלים ועובדת המקום, ולאחר מכן נמלטו עם פדיון הכספת. בחודשיים שחלפו חקרה המשטרה את השוד האלים ועצרה בסוף השבוע האחרון שלושה בדואים תושבי חורה. נגד החשודים הוגש כתב אישום שחשף כי מאחורי תכנון השוד האלים עומד לא אחר מאשר אחד מעובדי המסעדה, חאלד עציבי, שעבד ב"נאפיס" כ-8 שנים.

על פי עובדות כתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע באמצעות עו"ד אביב דמרי, בתאריך 25 בנובמבר 2017 הצטיידו הנאשמים בציוד לפריצה והגיעו לגג מסעדת נאפיס בבאר שבע, שם פערו חור בגג שעשוי פח ותחתיו תקרת גבס, וזאת במטרה לחדור דרכו לתוך המסעדה ולשדוד אותה.

בליל ה-26 בנובמבר 2017 בשעה 05:00, הגיעו השלושה ברכב מסוג טויוטה קורולה, כשהם מצוידים בכפפות, מעילים, כיסוי פנים, תיק גב ואקדח. אחד הנאשמים נשאר ברכב כנהג מילוט, והנאשמים תכננו כי כאשר יבחין בעובדת המקום עליו לצפור כדי להודיע על כניסתה למשרד, וזאת כדי שתפתח את הכספת והנאשמים יוכלו לשדוד אותה.

קרדיט צילום: דוברות המשטרה

בשעה 5:42, יצאו שניים מהנאשמים מהרכב, טיפסו על סולם המבנה והגיעו לגג. לאחר מכן נכנסו בפתח בגג הפח אל תוך בטן הגג, והמתינו שם עד להגעת העובדת. בשעה 09:07, הגיעה העובדת למשרד והחל לבצע הכנות להפקדת הכסף, פתחה את הכספת והוציאה את פדיון סוף השבוע.

באותם רגעים החליטו השודדים ללכת על כל הקופה. הנאשמים שהבינו כי הגיעה, שברו את תקרת הגבס וחדרו דרך הגג אל המשרד. אחד השודדים תפס את עובדת המקום תוך שהוא מנסה לסגור את פיה כדי שלא תצעק, והיא ניסתה להיאבק בו. בזמן המאבק הלך השודד השני, עציבי, ולקח את פדיון המסעדה העומד על כ-165 אלף שקלים. לאחר מכן טיפס לכיוון החור בגג יחד עם תיק ובו השלל ששדדו.

אלא שצעקות העובדת הזעיקו את מנהל המסעדה שנכנס אל המשרד וראה כי שודדים את הפדיון. כשניסה להתקרב לשודד שהחזיק את עובדת המקום, השודד זרק לעברו כיסא במטרה לפגוע בו, והרחיק אותו.

נאפיס. צילום: יחצ

באותם רגעים נמלט עציבי כשבידו התיק עם הפדיון ששדד, ויצא דרך הגג. נהג רכב המילוט שהמתין בחניה ראה את הימלטות שותפו לפשע, ונסע במהירות מהמקום. שוטרת שחלפה במקום הבחינה במתרחש והחלה לרדוף אחרי השודד, שהשליך את התיק ובו הכסף והאקדח. השודד הצליח תחילה להימלט ולהסתתר, והשוטרת לקחה את התיק עם הכסף והשיבה אותו לנאפיס. בתיק נמצא גם אקדח מסוג FN שאינו תקין, ומחסנית מלאה ב-13 כדורים.

בסוף השבוע האחרון, בתום חקירה משטרתית נעצרו כאמור שלושת החשודים שהינם קרובי משפחה, חאלד עציבי, חאלד אלעסיבי ומוניב אלעסיבי. נגד הנאשמים הוגש כתב אישום המייחס להם, כל אחד לפי חלקו, עבירות שוד בנסיבות מחמירות, נשיאת נשק ומסירת ידיעה כוזבת. במקביל לכתב האישום, הוארך מעצר החשודים עד תום ההליכים.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו