4 בנובמבר 2016, לילה בין שישי לשבת, השעה 03:00 לפנות בוקר. גיל דדשב, תושב באר שבע, חוזר מבילוי עם חבריו לכבוד יום הולדתו ה-22 מגיע לצומת הכניסה לעיר באר שבע מכיוון מערב וחוצה בירוק. 

באותם רגעים נמלט מהמשטרה רכב ובו שלושה צעירים בדואים. באותו רגע שחצה גיל דדשב את הצומת בירוק, חצה את אותו צומת באור אדום גם הרכב  ומתנגש ברכבו של גיל דדשב במהירות של 135 קמ"ש. גיל נהרג במקום.  בתאונה גם נפצעו קשה שלושת יושבי הרכב הנמלט, נהג הרכב, נור בן נאסר אל סאנע, והנוסעים באדרי אלאקרע ומוסא טראבין. השלושה פונו לבית החולים במצב קשה. באדרי אלאקרע, נפצע קשה ונותר נכה, ומוסא טראבין נפטר מאוחר יותר מפצעיו.

תיעוד באדיבות: איציק זוארץ כתב 'כאן' בדרום

גיל נהרג בתאונה, יממה לפני יום הולדתו ה-22

מאז התאונה הקטלנית חלפה למעלה משנה, אך עבור משפחתו של גיל ז"ל מדובר באירוע שלא עוזב אותם לרגע. מאז התאונה התנהל משפטו של נור בן נאסר אל סאנע, הנהג שגרם למותו של גיל והותיר במשפחתו צלקת קשה. באותם ימים משפחת דדשב תכננה עבור גיל את חגיגות יום ההולדת ואף שכרו עבורו דירה, אך כל התוכניות השמחות נמחקו ברגע אחד בלתי נתפס.

אמו של גיל העידה במשפט כי בנה היה כל עולמה, מקור ותקווה, חבר ושותף בעסק המשפחתי, ומאז התאונה היא חווה בדידות עצומה וסובלת מדיכאון בעקבות מות בנה. גם אחיו סיפר על דמות תומכת ומכילה. מותו של גיל למעשה הביא להתמוטטות המשפחה, שגם כך ידעה חיים לא פשוטים.

אל סאנע מצדו, טען כי לא הבין שמדובר ברכב משטרתי, וחשב כי מדובר ברכב שרודף אחריו בעקבות סכסוך שיש למשפחתו עם משפחה אחרת. כתוצאה מכך טען, החל בהימלטות ולבסוף גרם לתאונה הקשה, עליה לדבריו הוא לא מפסיק לחשוב עד היום. סאנע אז היה עובד במפעל "עוף הנגב", וכנטען להגנתו, מדובר בנאשם נעדר עבר פלילי וכך גם עברו התעבורתי זניח.

אמש (שלישי), לאחר דיונים ממושכים, הכריע בית המשפט המחוזי בבאר שבע את גזר דינו של אל סאנע וגזר עליו עונש מאסר בפועל של 6.5 שנות מאסר. על הנאשם נגזרו גם 6 חודשי מאסר על-תנאי למשך 3 שנים אם יעבור עבירות נהיגה, ו-12 חודשי מאסר על תנאי אם יעבור עבירות בהן הורשע בעבר. רשיונו של אל סאנע נפסל למשך 20 שנה, ונוסף על כך נקבע כי עליו לשלם פיצויים בסך כולל של 120,000 שקלים למשפחות הנפגעים - 40,000 ₪ פיצוי לבאדרי אלארע שנותר נכה בעקבות התאונה, ו-40,000 שקלים פיצוי לכל אחת ממשפחת ההרוגים, שאיבדה את יקיריהן.

שופט המחוזי דניאל בן טולילה נימק את גזר הדין: "שילובם של כלל הנתונים שפורטו, בדגש על החומרה הרבה הגלומה במעשי הנאשם והתוצאות הקשות שנגרמו כתוצאה מהם, הביאוני לכלל מסקנה כי יש לאמץ את חלקו העליון של של הטווח העונשי המוסכם. הימנעותו של בית המשפט מלאמץ את תקרתו של טווח זה, הנה אך בשל מאפייניו האישיים והאמור בנסיבות שאינן קשורות לביצוע העבירה, שנכון שיקבלו ביטוי מסוים".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו