אחרי שהתוודענו לתופעת גניבת הגלגלים מרכבים ברחבי העיר, האם אנחנו צפויים להתמודד ממש בקרוב עם מכה חדשה? אדם לואיס, סטודנט תושב שכונה ב' בעיר, הגיע לרכבו הבוקר (א') לאחר שבת זוגו עדכנה אותו שמלאה את המכל והמחוג לא עלה: "לקחתי את הרכב לתחנת דלק לבדוק בעצמי ואז הבנתי שיש בעיה. חשבתי שאולי פגעתי בלי כוונה במכל ונוצר חור, לא הצלחתי לחשוב על דרך אחרת להסביר את זה. מדובר ברכב חדש בן שנה", מספר לואיס. בשלב הזה מהר לקחת את רכבו למוסך המורשה של יונדאי בעיר ושם התברר לו כי מישהו חתך את צינור הדלק ברכב במטרה ברורה לגנוב את הדלק.

כך נראה חתך מכוון. צילום פרטי

"רק לתקן את התקלה הזאת עלה לי 650 שקלים וזה עוד בלי לקחת בחשבון את הדלק שנגנב. הבעיה היא שאם אין ברשותך שטח חנייה סגור ונעול אין שום דרך ממשית להתמודד עם התופעה הזאת" המשיך לואיס. לדבריו של עובד המוסך שטיפל ברכבו של לואיס "זוהי ממש לא הפעם הראשונה בה אני נתקל בתופעה כזאת. לצערי זאת תופעה שכיחה, הרבה יותר ממה שאנשים מתארים לעצמם, רק בשבועיים האחרונים הגיעו אליי שלושה רכבים כאלה. לצערי זה רק הולך ומחמיר".

לואיס מספר שבגלל שהבין שהסיכוי לתפוס את העבריינים הוא למעשה אפסי, טרם הגיש תלונה במשטרה. כאמור מדובר בתופעה מדאיגה, שאם תקרה בתדירות גבוהה יותר עשויה להפוך למגיפה של ממש. בניגוד לתופעה החמורה לא פחות של גניבת הגלגלים, כאן כל רכב הוא פוטנציאלי במידה שווה ואין עניין בדגמים מיוחדים. האם מדובר בתופעה חדשה אתה יצטרכו להתמודד בקרוב תושבי העיר? ואם כן, כיצד יפעלו גורמי האכיפה כדי למגר את התופעה?

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו