ניצב שירותי הכבאות וההצלה הארצית דדי שמחי ניצב היום בפני חוויה משפילה. מאות לוחמי אש מרחבי הארץ, ובהם כבאים מתחנת באר שבע, קראו היום להתפטרותו במהלך טקס רשמי, כשהם קוראים בבוז "דדי לך הביתה, תתפטר!". מאות הכבאים המתינו עד אשר הנציב שמחי עלה לנאום בפני המשפחות שהוזמנו לטקס, ואז החלו לקרוא להתפטרותו, לאחר מכן נטשו את הטקס בזעם. הרקע למחאה - סכסוך עבודה בין ארגון הכבאים נגד פיקוד הארגון.

ניצב דדי שמחי אמר בעקבות המחאה "צר לי על עוגמת הנפש שנגרמה למפקדים החדשים ולמשפחות שהגיעו לחגוג עם הלוחמים. כל זאת כי הנציב השעה שני חברי ועד שהתנהגו בבריונות שאינה מקובלת בארגון מבצעי כלל. נמשיך לקדם את הכבאות ועובדיה למען אזרחי ישראל".

מאות לוחמי אש ובהם כבאים מתחנת באר שבע נטשו את הטקס במחאה. צילום: כיבוי אש.

אבי אנקורי, יו"ר ארגון הכבאים אמר בעקבות המחאה כי לוחמי האש נאלצים להשתמש בציוד תקול, ביגוד דליק וכלי רכב לא שמישים: "מאז כניסתו של דדי שמחי לתפקיד הנציב חלה התדרדרות מתמשכת במצב המוכנות של מערך הכיבוי לאירועי שריפה, ולרבות לאירועים רבי נפגעים. חייבים לכתוב את הכתובת על הקיר בצורה ברורה וחד משמעית, אנחנו קוראים לשר גלעד ארדן - תמנע את האסון הבא ותתערב באופן מיידי בנעשה במערך הכיבוי בישראל".

הכבאים קראו "דדי לך הביתה, תתפטר!" צילום: כיבוי אש

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו