תיאטרון הפרינג' מביא לקהל הבאר-שבעי את ההצגה המיוחדת "שבת אלח'יר". ההצגה היא בעצם מעין מופע בידור סאטירי א-פוליטי המלווה במוזיקה אתנית חיה. את ההצגה ביים אורן אטיאס, והיא עתידה לעלות ב-11.01.18 בשעה 20:30. ההצגה מגוללת את סיפורם של זוג חברים מתרבויות שונות ובוחנת את טיב ועמידות הקשר. השחקנים הם קובי אדרת וסהל אלדבסאן, ועל המוזיקה אחראי סאלם אבו עאפש.

במרכז העלילה ישנו זוג חברים אשר מתנהלים כרגיל. יושבים לארוחה משותפת, נוסעים יחד, משוחחים בטלפון, פוגשים את המשפחות אחד של השני ושותים קפה יחד. זוג חברים ממוצע, נורמלי ורגיל. רק שהאחד הוא יהודי והשני בדואי. לכן, השאלה הנשאלת היא האם החברות הזאת תמשיך להתקיים למרות השוני התרבותי.

צילום: יחצ

ההצגה מאוד עוצמתית והיא מספרת סיפור שרלוונטי יותר מכל לתקופתנו, וכוחו של מופע זה הוא בכנות וברלוונטיות שלו. הטקסט פוגש כל אחד מאתנו, במקומות האנושיים והבוערים בחיינו. מצד אחד, מציאות מטורפת בה כל אדם נמדד על פי שם, מראה, וחשבון הבנק. מצד שני, חברות חוצת תרבויות המתחברת דרך אומנות השמה את הדגל בצד ומפנה מקום לחברות אמיצה. כמו כן, ההצגה היא בעצם ההזדמנות לעבוד עם שני שחקנים צעירים ומוכשרים הבאים מדיסציפלינות שונות לחלוטין, הן בתיאטרון והן בגישה לחיים, אך זהים בגישתם לאדם באשר הוא ולערך החברות. נשמע מעניין? מהרו לקנות כרטיסים.

שבת אלח'יר, יום חמישי ה- 11.1.18 בשעה 20:30.

כרטיס ברכישה מוקדמת: 60 ₪. כרטיס בקופה: 70 ₪.

להזמנות: 08-6466657, או באתר https://www.fringeb7.co.il/

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו