עורך הדין בועז סיטי, המתמחה בדיני ספורט, ליווה את פרשת צדק לכל אורכה. אתמול פרסם עורך הדין סיטי פוסט פרשנות שלו לפרסום ההחלטה של בית הדין המשמעתי של אופ'א.

השאלה המרכזית שמעניינת את כולם היא האם מדובר בעונש טוב עבור שיר צדק. על כך כתב עורך הדין סיטי: "נימוקי ההחלטה טרם פורסמו, ולכן ניתן לומר עליה מעט מאוד. מה כן אפשר לומר על ההחלטה? שיר צדק לא התכוון לרמות; שיר צדק גם לא התרשל באופן משמעותי. אבל ועדת המשמעת כנראה הגיעה למסקנה שלצדק הייתה אחריות מסוימת לכך שהחומר האסור נכנס לגופו ולכן גם נגזר עליו עונש השעיה של 8 חודשים, כשליש מהעונש המקסימלי בנסיבות הללו"

צילום ארכיון

-

על הסיבה כי צדק נענש, ולא המועדון, חרף העובדה שלפי הפרסומים, קו ההגנה טען כי היה פגם בייצור תוסף התזונה ולכן לא המועדון ולא צדק יכלו לדעת על ה"זיהום": "ספורטאי צריך להוכיח שעשה כל שלאל ידו על מנת להימנע מלצרוך את החומר האסור. לדוגמה, במקרים קודמים של תוספים "מזוהמים", נדרשו ספורטאים לערוך חיפוש באינטרנט על תוסף המזון, להתייעץ עם אנשי מקצוע טרם נטילתו, לרכוש את התוסף ממקום מסודר ואמין, ואפילו לפנות ישירות ליצרן ולקבל ממנו ערובות לכך שהתוסף בטוח לשימוש על ידי ספורטאי מקצועני"

בנוסף, עורך הדין סיטי הבהיר חד משמעית כי צדק לא יוכל להשתתף בשום ליגת כדורגל אשר מפוקחת על ידי ההתאחדות לכדורגל. כלומר, גם לא בליגות הנמוכות, שנחשבות ללא-מקצועניות. עוד עולה מהפוסט כי השחקן יוכל לחזור ולהתאמן עם הקבוצה, וכן להשתמש במתקנים, החל מחודשיים לתום-ההשעייה, כלומר, חודש אפריל. עד אז, על פי ההערכות, צדק ישמור על כושר תחת פיקוח של מאמנים פרטיים.

כאמור, נימוקי ההחלטה טרם פורסמו. בית הדין המשמעתי של אופ'א אינו פועל בשקיפות ולכן הסיכוי שפרוטוקול הדיון ונימוקי ההחלטה יצאו מהם הוא קלוש. כעת, נצטרך ולהמתין לראות האם במועדון יפרסמו את הדברים המרתקים באופן פומבי או שהמסמכים יודלפו בצורה כזו או אחרת החוצה, וכך, סוגיית צדק תתבהר באופן מוחלט.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו