300 תלמידים בגילאי 17-18 מצרפת הגיעו השבוע ל- SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון לביקור במטרה לשמוע על האפשרויות שלהם ללימודים גבוהים במכללה ולשנת התנסות בהנדסה. בין היתר, נפגשו התלמידים עם מרצים מהמכללה שהסבירו על מחלקות ההנדסה השונות, ועם סטודנטים שסיפרו על הלימודים והחיים הסטודנטיאליים במכללה.  

קרדיט יחצ

מטרת הסיורים היא לעניין תלמידים צרפתים, בעלי תעודת בגרות מדעית, בפרויקט קיים של המכללה. במסגרת הפרויקט, המשתתפים מצרפת חיים בישראל שנה במהלכה הם לומדים עברית באולפן, וקורסים במחשבים, פיזיקה ושאר מקצועות ההנדסה. בנוסף, המשתתפים מקבלים טעימה מעולם האקדמיה והמדע, לצד חיים סטודנטיאליים חברתיים. כיום לומדים במכללה עשרות סטודנטים לתואר ראשון בהנדסה, שהחליטו לעשות עלייה לאחר שלקחו חלק בתכנית.

"התכנית מתבססת על עקרון אותו קבע בזמנו אריאל שרון". מספר ד"ר אבשלום דנוך, עוזר נשיא וראש מנהל אקדמאי האחראי על הפרויקט במכללה "שרון גרס כי כל נער יהודי בתפוצות צריך להכיר את מדינת וארץ ישראל- ירצה לעשות עליה? מה טוב, לא ירצה? הוא ישמש כשגריר ישראל במדינה ממנה הגיע. על עיקרון זה קמה התכנית".

דילן טורג'מן, תלמיד צרפתי שהגיע לסיור במכללה סיפר שהוא כבר מחכה לעשות עלייה: "אני נראה לי יעשה עלייה כשאסיים את התיכון, יש לי פה משפחה וחברים ואני כבר רוצה לעזוב את צרפת כדי לעלות לארץ".

בנוגע למקצועות ההנדסה הסביר טורג'מן כי הוא לא רואה את עצמו לומד משהו אחר: "מאז שאני  קטן אני אוהב מחשבים ומדע, והחלטתי לבוא למכללה לשמוע מה קורה פה מבחינת הלימודים ואיך הסטודנטים חיים פה. אני יודע שאני רוצה ללמוד הנדסה ומכללת סמי שמעון מציעה לי משהו יותר אישי, שיכול לעזור לי כעולה חדש".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו