ביום ראשון הקרוב יוכלו הסטודנטים לפיזיותרפיה באוניברסיטת בן גוריון להתחיל את שנת הלימודים האחרונה שלהם, אם כי באיחור של כחמישה שבועות משאר חבריהם הסטודנטים. לפני כחודש הבאנו לכם את סיפורם של הסטודנטים לפיזיותרפיה, שנכפתה עליהם שביתה שהביאה לדחייתה של שנת הלימודים הרביעית שלהם, זאת עקב מאבק בין יושב ראש איגוד הפיזיותרפיסטים, אלי גבאי, לבין המוסדות האקדמיים השונים.

את השנה הרביעית ללימודי הפיזיותרפיה מעבירים הסטודנטים מחוץ לקמפוס, ובה הם מיישמים את הידע שרכשו עד אותה העת בהתנסויות מעשיות בקליניקות רפואה הממוקמות באזורים שונים ברחבי הארץ. את ההחלטה על השביתה קיבל גבאי בעקבות הסכם שנחתם לפני כשנה בין ארגון הפיזיותרפיסטים לבין האוניברסיטאות, המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה), ההסתדרות ומשרד הבריאות, ובו נרשמו תנאי העסקה משופרים למדריכי ההתנסויות. לטענתו, אף אחד מהסעיפים שאמורים לשפר את תנאי ההעסקה של העובדים לא יושם, על כן הוא נאלץ להפסיק את כל ההתנסויות, ככל הנראה למשך כל השנה הקרובה.

במשך חמשת השבועות האחרונים מחו הסטודנטים כנגד החלטתו של יו"ר איגוד הפיזיותרפיסטים בטענה כי אין להם צד במאבק הנדון, ושבמצב הנתון הם לא יותר מאשר בני ערובה של הצדדים השונים. לאחר הפגנות מול משרד הבריאות והובלת קמפיין גדול ברשת נגד הסיטואציה, הצליחו הסטודנטים להביא ביום שני האחרון את הגורמים השונים, שהתנצחו זה בזה, לשבת האחד עם השני ולדון בפשרה שתביא לשביעות רצונם של כלל הצדדים. מי שליוו את מאבק הפיזיותרפיסטים היו התאחדות הסטודנטים, כלל אגודות הסטודנטים של המוסדות האקדמיים ואסר"ן- אגודת הסטודנטים של הפקולטות לרפואה.

בשיחה הסופית אמנם לא היו נציגים מטעם הסטודנטים, אך נכחו בה מנכ"ל משרד הבריאות עזרא סימן טוב, נציגת המל"ג מירב שביב, נציג ההסתדרות אבי ניסן כהן ואלי גבאי יו"ר איגוד הפיזיותרפיסטים. על פי גורמים שנכחו בשיחה, נאמר כי הוסכם במהלכה שמשרד הבריאות ייקח על עצמו את הערבות למילוי תנאי ההעסקה של מדריכי ההתנסויות, זאת כדי למנוע מצב עתידי בו תנאי העסקתם עלולים להיפגע בשנית.

"אין ספק שאנחנו נפגעים מבחינה מקצועית" אמרה מורן קחוון, סטודנטית לפיזיותרפיה מאוניברסיטת בן גוריון. "התנסות שהייתה אמורה להיות שמונה שבועות התקצרה לנו לשישה שבועות, אז יש פה שבועיים של לימודים שהסטודנט מפסיד והוא יצטרך לכפר על זה בעצמו בהמשך. המאבק אמנם נגמר אבל המצב לא מושלם".מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו