פרשת שיר צדק – (כנראה) הסוף. הפועל באר שבע מפרסמת הערב (חמישי) מסמך ובו פירוט על אירוע לקיחת החומר האסור של שיר צדק.

במכתב, טוענת הקבוצה באופן חד משמעי: "שיר צדק נפל קורבן לטעות בייצור". במועדון מסבירים כי את החומר האסור, אוקטומפין, לקח צדק דרך תוסף שנקרא "אקסטרים שוק". התוסף אקסטרים שוק מיוצר בארה"ב בשתי גרסאות: גרסה שמיועדת לשוק האמריקני ואשר עד לאחרונה הכילה אוקטופמין, ולצידה גרסה שונה באופן מהותי, שמשווקת בשוק הישראלי אשר לא מכילה אוקטופמין.

שיר צדק. צילום מסך

משרד הבריאות אכן אישר שהתוסף שאושר לשיווק בישראל אינו מכיל אוקטופמין, ואכן בתווית שעל הבקבוק הישראלי ששיר שתה לא מצוין שהוא כולל אוקטופמין, בניגוד לתווית שעל הבקבוק האמריקני, שבה כן מצוין בפירוש הימצאות אוקטופמין. התוסף שהקבוצה רכשה, שיובא על ידי המשווק המורשה בישראל הוא המוצר הישראלי, שכאמור לא אמור היה להכיל אוקטופמין.

במכתב שהתקבל מיצרן הבקבוקים בארה"ב הודה מנהל המפעל שהימצאות האוקטופמין בבקבוק הישראלי נבעה ככל הנראה מטעות בייצור, ושליחה בטעות של בקבוקים "אמריקאים" עם תוית ישראלית במקום בקבוקים "ישראלים". כלומר - מי שקנה את הבקבוק הישראלי היה יכול להיות בטוח שמדובר בתוסף שאינו מכיל את החומר האסור.

צילום באדיבות מועדון הפועל באר שבע

לסיכום, במועדון הגדירו את התוסף כ"חומר מזוהם". במועדון מתחו ביקורת על אופ'א וטענו כי אמנם בית הדין הקל בעונשו של צדק, אך לטענתם "היה צריך לזכותו כליל".מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו