-

קבוצת כדורגל החובבים אשר נושאת את שמה של רשת המזון "המקסיקני", הביאה כבוד רב לענף הספורט הישראלי במסגרת ליגת האלופות לחובבים שנערכת בימים אלה בסלובניה.

הקבוצה השתתפה בטורניר יחד עם עשרות קבוצות מרחבי אירופה ועוד שלוש קבוצות אשר ייצגו את ישראל. את שלב הבתים, שהחל אתמול (שבת) סיימו עם ניצחון, תיקו והפסד – מה שהספיק להם לעלות לשלב הבא. בסיבוב הבא, פגשו קבוצה מבוסניה והרצגוביניה. המשחק נגמר בתיקו 1:1 בתום הזמן חוקי, ובבעיטות 11 מטרים ניצחו הבאר שבעיים ועלו שלב נוסף, בו הביסו 1:4 קבוצה נוספת מבוסניה והרצגוביניה והבטיחו את מקומם בשלבי הסיום של הטורניר, שהתקיימו היום (ראשון).

בשמינית הגמר, גברו במשחק מותח 0:1 על קבוצה רומנית, שעל הנייר הייתה עדיפה עלייהם בכמה וכמה רמות. את שער הניצחון כבש אביעד דהן.

-

(שער הניצחון של אביעד דהן בשמינית הגמר)

בשלב רבע הגמר, פגשו הבאר שבעיים קבוצה ממונטנגרו. המשחק היה רב שערים אבל בשליטה של היריבים, שעלו ליתרון 0:3 במהלך המחצית השנייה. אדם בוכריס ושי לוק הספיקו לצמק את התוצאה אך למרות הניסיונות הרבים והלחץ שהופעל, לא השוו ובכך הודחה הקבוצה מהטורניר.

ההישג של קבוצת 'המקסיקני' נחשב להישג נדיר, שכן מדובר אמנם בקבוצה מוכרת בקרב הסצינה החובבנית בבאר שבע (וגם זכתה בטורניר האוהדים האחרון של הפועל באר שבע שאורגן על ידי עמותת 'וסרמיליה'), אך לא בכזו שיש לה שם בסצינה האירופאית. רוב הקבוצות שהגיעו לשלב רבע הגמר מדורגות בדירוג הרשמי של איחוד המיני-פוטבול האירופאי. קבוצת המקסיקני לא נכללת בדירוג הזה ונחשבה להפתעה הטורניר.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו