אלופת המדינה, הפועל באר שבע, תחזור בשעות הקרובות ארצה אחרי דרמה מורטת עצבים אמש בבולגריה. האדומים ניצחו 1-3, בדיוק התוצאה שהספיקה להם לעלות לשלב הבא, אבל בדרך אוגו החמיץ פנדל ומיכאל אוחנה קיבל כרטיס אדום.

למרות הניצחון, בקבוצה נשמעה ביקורת על שיטת המשחק. ברק בכר עלה עם 2 בלמים, והקבצה נראתה רפויה מאוד, בעיקר בחלק ההגנתי, מה שאפשר לבולגרים להגיע בקלות יחסית לשער וגם לכבוש שני שערים בחצי השעה הראשונה של המשחק. גם כשעלתה למחצית השנייה, הקבוצה לא שינתה את שיטת המשחק ואף כבשה את השער השלישי, שהיה אמור להדיח אותה – לולא השער היקר של מוחמד גאדיר.

מבחינה כספית – הקבוצה הרוויחה 5 מיליון יורו. על עצם ההעפלה לשלב הנוכחי הרוויחה הקבוצה כ-2.5 מיליון יורו ואם לא תצלח את הפלייאוף ותיפול לשלב הבתים של הליגה האירופית – תקבל 2.5 מיליון יורו נוספים. כמובן שהעפלה לליגת האלופות תזכה במענק נוסף. גם כל ניצחון או תוצאת תיקו בשלבים הגבוהים יניבו לקופת הקבוצה סכומים גבוהים.

הביקורת המרכזית הופנתה כלפי ההחלטה להעניק לג'ון אוגו את האפשרות לבעוט את הפנדל בסיום המשחק. אוגו מעולם לא נחשב לבועט פנדלים מדופלם, ואחת מתכונותיו הבולטות היא העוצמה בבעיטה, מה שלא מתיישב עם היכולות הדרושות לבעיטת פנדל. וואקמה היה אמור לקחת על עצמו את הבעיטה, אך וויתר לאוגו שבלהט המשחק, רצה מאוד להיות הגיבור שכובש את השער שחותם את העלייה. כאמור, אוגו שלח את הכדור גבוה גבוה מעבר לשער, סידר לאוהדי הקבוצה עוד כ-10 דקות של דפיקות לב, אבל למזלו – הפנדל שהוחמץ לא חרץ את גורל המפגש.

בנוסף, בקבוצה ביקרו את הופעתו של מיכאל אוחנה. אוחנה נכנס למשחק במהלך המחצית השנייה ובתוך חצי שעה בלבד ספג שני צהובים. העבירה הראשונה הייתה חסרת אחריות במיוחד לאחר שאוחנה תפס שחקן בולגרי, כאשר הכדור היה בכלל בחצי המגרש של לודוגורץ. בעקבות הכרטיס האדום, מיכאל אוחנה יחמיץ את המשחק הראשון בשלב הפלייאוף.

-

שוב סלטיק או אולימפיאקוס?

מלבד הניצחון של באר שבע על לודוגורץ, נרשמו עוד מספר הפתעות נרשמו בשלב המוקדמות הנוכחי. אלופת אוסטריה, רד בול זלצבורג, הודחה, ולא תהיה יריבת אפשרית של באר שבע בהגרלה שתתקיים ביום שישי.

היריבות האפשריות הן: אולימפיאקוס, סלטיק, קופנהגן, אפועל ניקוסיה ומאריבור. על הנייר, שתי היריבות הראשונות קשות וגם מוכרות לבאר שבע – שכן אולימפיאקוס הודחה בידי באר שבע בשנה שעברה ואילו סלטיק הדיחה את אלופת המדינה. קופנהאגן נחשבת לקבוצה קשוחה ובעלת מסורת אירופית. גם אפועל ניקוסיה ומאריבור הן קבוצות ברמה גבוהה, אך גם האוהדים וגם הקבוצה יעדיפו לקבל את אחת מהן בקרב על הכרטיס היוקרתי לשלב הבתים של ליגת האלופות.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו