לאוהדי הכדורגל הישראלי מדובר בתסריט מוכר: על פי חוקי הרגולציה, משחקי החוץ של קבוצות ישראליות במוקדמות המפעלים האירופאים, חייבים להיות משודרים בערוץ פתוח. בהמשך לכך, ישנם מספר ערוצי ספורט מעטים שנחשבים כערוצים פתוחים עבור כלל האוכלוסייה. לכן, לעיתים ענייני הזכויות השידור נסגרים יום-יומיים ואף שעות לפני קיום המשחק. כך, מסתמן, יקרה גם עם משחקה הקרובה של אלופת המדינה בבולגריה.

למרות שמדובר במשחק של אלופת המדינה, במשחק גורלי מאוד להמשך העונה האירופאית, וגם כזה שיעניין את אוהדי הכדורגל בארץ שלא נמנים על אוהדי באר שבע, עדיין קיים ספק באשר לשידור המשחק בארץ. בסוף השבוע שעבר, הודיעה זכיינית השידור צ'רלטון (בעלת ערוצים ספורט 1-4) כי היא תשדר את המשחק, למרות שהערוצים שברשותה הם ערוצים שיש לשלם עלייהם על מנת לצפות בהם. מכל מקום, אתמול (א') התברר כי לצ'רלטון בעיות בירוקרטיות עם זכיין השידור, ולכן, כרגע – אף ערוץ ישראלי לא לקח על עצמו את השידור המשחק.

לעומת חברת צ'רלטון, יש מי שכן מציע את המשחק בשידור – בתשלום. בימים האחרונים, מציע זכיין השידור הבולגרי את המשחק עבור תשלום של 8$. בחלק מעמודי הפייסבוק של אוהדי הקבוצה, פירסמו את הפוסט ותהו על פשר אמינותו. נספר לכם כי אכן מדובר בזכיין הרשמי של השידור, ואכן נכון לזמן כתיבת שורות אלו, הוא היחיד שרשאי לשדר את המשחק, ובנוסף, מבקש הזכיין תשלום של 8$ עבור שידור המשחק איכות HD וגם עבור שידור בעברית של המשחק.

אז מה יקרה הלאה? על פי מקרי עבר, המשחק ישודר. השאלה היא באיזה אופן ומתי יוכרז השידור. לפני כשנה, סאגה דומה התרחשה סביב שידור המשחק במולדובה מול שריף טירספול. בסופו של דבר, בשל התערבות של גורמי ממשלה ושל ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', נמצא פיתרון, חלק מסכום הכסף על זכויות השידור כוסה על ידי גורמים שאינם קשורים לזכיינית השידור – והשידור נפתח לכולם בערוצי צ'רלטון. לפני כשבועיים, מקרה דומה התרחש עם שידור המשחק של בית"ר ירושלים בבולגריה. אז התערבו שרת התרבות והספורט, מירי רגב, ושר התקשורת, איוב קרא והגיעו לפשרה תקדימית: המשחק שודר בתשלום (בערוץ ספורט 1) ובמקביל, באתר האינטרנט של ספורט 1 בצורה חינמית. ההסכם הושג מספר שעות בלבד לפני קיום המשחק.

על פי גורמים המעורבים בנושא, בערוץ ספורט 1 מעוניינים לשדר את המשחק, אך לא בחינם. בנוסף, קיימת האפשרות כי ערוץ הספורט ישדר את המשחק אף הוא. אנחנו נמשיך ונעקוב, בנתיים, מוזמנים לחוות את דעתכם, כיצד תסתיים הסאגה?

-

-

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו