-

פטריק באטון, יליד בלגיה, הקריירה הבינלאומית שלו החלה בשנת 1993 כשזכה בפרס הראשון בתחרות על שם "מנצ'רלס מאסטרפלייר" לניצוח בברלין, ובתחרות הראשונה על שם סרגיי פרוקופייב  לניצוח. במשך השנים ניצח בקביעות באירופה וכיהן כמנהל מוסיקלי ומנהל אמנותי בבתי אופרה בבלגיה ובמונטה קרלו. כיום הוא המנהל האמנותי של פסטיבל "ארטמיס" בבלגיה ומנצח קבוע בבית האופרה הממלכתי לייז', בלגיה. באטון הקליט הפקות אופרה רבות בתקליטורי אודיו ווידאו. ביניהן:  טוסקה מאת פוצ'יני עם זמר הבריטון הבלגי חוסה ואן דאם שהוקלט על ידי חברת פיליפס.

נואמי שלוסר, ילידת בלגיה 1978, היא במאית ומחזאית תיאטרון. בשנת 2001 סיימה את לימודיה באקדמיה לאמנויות אנטוורפן, בהדרכתו  של אחד מבימאי התיאטרון הגדולים של זמננו, איבו ואן- הובה. בשנת 2004 ייסדה קבוצת תיאטרון עצמאית בשם "סלומה שפליט" במסגרתה הפיקה מופעי תיאטרון, אופרות ומחזות זמר בפסטיבלים שונים ובהיכלי אופרה מובילים, בארבע יבשות וחמש שפות שונות.

בשנת 2012 הצטרפה ל"חברה לענייני אופרה" כחברה מייסדת. כמו כן, שלוסר  חברה במועצת המנהלים של התאחדות התאטראות היהודי-אמריקני ונציגת הליגה של נשים מקצועיות בתאטרון. בשנת 2017 הצטרפה שלוסר לסגל  האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים.

-

הסדנה הבינלאומית לאופרה, ירושלים בתמיכתם של  עיריית ירושלים, קרן ירושלים, משרד החוץ, משרד התרבות והספורט  תערך בין התאריכים 16 ביולי עד ה-7 לאוגוסט 2017. מטרתו העיקרית של הפרויקט היא קידום אמנות האופרה ועידוד דו-שיח תרבותי בין מדינות, ע"י יצירת הזדמנויות חדשניות לקידום והעמקת ההיכרות עם האופרה כאחת מסוגות האמנות הגבוהות ביותר וכשפה בינלאומית.

הסולנים המשתתפים:

אנטונל בולדן/קונסטנטין קוטלניקוב- בתפקיד רודולפו

Opéra Bastille, France)Konstantin Kotelnikov (Mikhalowski Theatre)), Antonel Boldan)

רבקה פלק /ירדן זיסהולץ בתפקיד מימי

(Rivka  Falk, Yarden Süssholz)

אנג'לינה דה סילבה /ענת מורן – בתפקיד מוזטה

Basak Zengin Kayabinar(Turkey)Angelina Da Silva(Spain-Germany))

סטפונס זוניס- בתפקיד מרצ'לו

(Steponas Zonys, The Lithuanian National Opera and Ballet Theatre)

נתנאל זלבסקי- בתפקיד שונאר

(Nethanel Zalevski/Andrei Trifonov)

קריסטוף בורנה/ארטורס קוזלובסקיס- בתפקיד קולין

Arturas Koslovskis( Klaipeda State Music Theatre, Litha)

מיכאל גיסינסקי/אסף ארצי – בתפקיד בנואה/אלצ'ידורו

(Michael Gaisinsky, Asaf Arzi)

6 באוגוסט 2017 יום ראשון בשעה 19:00  במשכן לאמנויות הבמה ב"ש.

מחיר כרטיס: 220 ₪

מחיר כרטיס אזרח ותיק: 180 ₪

מחיר מיוחד למנויי הסינפונייטה: 150 ₪

טל' להזמנות: 08-6266422

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו