דרור, ספר לנו על  הפרויקט בכמה מילים.

"מדובר בפרויקט שנעשה בליווי צמוד של עובדת סוציאלית ומספק מענה תעסוקתי וטיפולי לנערים בסיכון. בית הקפה מאפשר לאותם נערים להתפרנס בכבוד וגם לרכוש מקצוע. כל זאת לצד כלים שיסייעו להם להשתלב במסגרות נורמטיביות כבוגרים ולשוב לדרך הישר. כיום אנו גאים ללוות את בוגרי הפרויקט בהשתלבות במסגרות כמו צה"ל, שוק העבודה, לימודים אקדמאיים ועוד.."

ספר לנו על יוסף, איך הוא הגיע לפרויקט?

"יוסף חיכה כמעט שנה להתקבל לפרויקט בגלל הקשיים הכלכליים של העסק והפסקת הקליטה של נערים חדשים ולא ויתר. כשהתחלפה הבעלות על העסק והתאפשרה קליטת נערים חדשים, הוא נקלט לפרויקט בהצלחה"

-

מה התהליך שהוא עבר?

"יוסף הגיע אלינו נער מופנם וחסר בטחון, אבל כבר מההתחלה הצוות המקצועי זיהה את הפוטנציאל הגלום בו , ולמרות שלא פעם רצה לעזוב את הפרויקט ,לא ויתרנו לו ועליו. עד מהרה הוא התקדם מבחינה אישית ומקצועית והפך לדמות מרכזית במטבח בפרט ובבית הקפה בכלל."

מה תפקידו של יוסף כיום בבית הקפה?

"בתקופה האחרונה, מלבד היותו יד ימינו של דודו מנהל המטבח, יוסף תפקד כאחראי משמרת במטבח וכאחראי על חפיפה מקצועית של נערים חדשים לפרוייקט ועשה את תפקידו ומעבר בצורה מעוררת השראה."

מה מרגישים בתהליך פרידה שכזה?

"מתרגשים ומאוד שמחים ובעיקר גאים. אמנם אנחנו נפרדים מיוסף, אך אנו מלווים אותו לגיוס לצה"ל לפרוייקט איכותי ומבוקש וכמובן נמשיך ללוותו גם במהלך השירות ואחריו כי אחרי הכל, משפחה לא בוחרים."

ואיך האוכל?

"שמע, לא חכמה לשאול אותי. תבוא תטעם, רק אגיד לך שכשעושים טוב, לאוכל יש טעם מיוחד.."

פייר? התרגשנו. ועוד איך נבוא..

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו