השבוע, יום רביעי (26.7.17), התקיימה הצגה חגיגית אחרונה לעונה זו ב"גודמן", בית הספר למשחק, של המחזמר עתיר המשתתפים- "אחים בדם", בבימויו של רפי ניב, המנהל האמנותי של בית הספר ותיאטרון באר שבע. את ההצגה העלו תלמידי בית הספר, חלקם בשנים א' וב' ללימודים, כשהם מציגים משחק מקצועי ושוטף, בליווי תזמורת חיה והשקעה רבה.

-

באירוע נכחו אנשי מפתח מתחום התרבות בעיר, ביניהם: יאיר נגיד, מנכ"ל המשכן לאמנויות הבמה, אורן אהרוני, מנכ"ל תיאטרון באר שבע ואפרת זיו-אספיס, מנכ"לית תיאטרון הפרינג'. עוד נכחו באירוע, שמוליק יפרח, לשעבר מנהל בית הספר וכיום מנכ"ל תיאטרון הקאמרי, הבמאי צדי צרפתי, שחקני התיאטרון עמוס תמם, תום אבני, אנסטסיה פיין, רות אסרסאי, עידית טפרסון ועוד שורה של שחקנים ויוצרים מובילים, מן התעשייה המקומית והארצית.  

על ההצגה

המחזמר עטור הפרסים "אחים בדם", הוצג כבר לפני שלושים שנה בווסט אנד בלונדון ובניו יורק. הוא מגולל את סיפורם של מיקי ואדי, תאומים שהופרדו בלידתם עקב מצוקתה הכלכלית של אימם. כעבור שנים הם חוזרים ונפגשים, הופכים לחברים טובים ולא חושבים כלל שהם בעצם אחים בדם. העלילה מתרחשת בליברפול של שנות החמישים והשישים. נראה כי הסיפור מוביל לכך ששניהם מתאהבים באותה הבחורה, סיטואציה המזמנת מבחן מטלטל לקשר ביניהם.

ליזט שופן, תושבת העיר שנכחה אתמול בהצגה, מספרת: "שמעתי על ההצגה מחברה שהמליצה והחלטתי ללכת, נהניתי מכל רגע. ההצגה הייתה עשויה ממש ברמה גבוהה. השחקנים שיחקו במקצועיות ולא כתלמידים שעוד לומדים או רק סיימו ללמוד. הסיפור עצמו הוא מדהים, והתאורה והתפאורה היו יפים, איכותיים והתאימו לעלילה".

-

הבמאי, רפי ניב, משתף בחוויה: "הפקת מחזמר היא דבר מאתגר מאוד, המצריך שחקנים ברמה גבוהה, יכולות שירה יוצאות דופן ותיאום מושלם בין המתרחש על הבמה. היה לי ברור, שהמחזור הנוכחי יעמוד בכל הדרישות האלו ויחד העלנו את המחזמר "אחים בדם", מחזמר רב משתתפים, בליווי תזמורת חיה, בניצוחו של שחר ימפולסקי. אני רואה זאת כסיום שיא, לעונה המופלאה והמגוונת שהייתה לנו, לעבודה הקשה שהשקיעו התלמידים במהלך השנה, וכאות פתיחה לעונה הקרובה- יש למה לצפות".

בסיום הערב הודה ניב לכל המוזמנים שהגיעו- משפחות, חברי הנהלה, מנהלי תאטראות, במאים ואמנים, מהעיר וגם מחוצה לה. "מחמם את הלב, כל פעם מחדש, לקבל את מילות הפרגון והתמיכה ביצירה והעשייה של בית הספר", מסכם ניב.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו