הפועל באר שבע סימנה וי גדול על משימה קשה במיוחד – ניצחון על אלופת בולגריה, לודוגורץ. 15,100 האוהדים באצטדיון 'טוטו טרנר' דחפו את הקבוצה משריקת הפתיחה לעבר תוצאה שתוכל להביא את ברק בכר וחניכיו מעמדה נוחה לגומלין שיתקיים בשבוע הבא – והצליחו.

-

פתיחה טובה מאוד של המשחק גרמה לשליטה אדומה על כר הדשא. הבולגרים סימנו לעצמם כמטרה את מאור מליקסון, שתוקל בפראות מספר פעמים. בדקה ה-19 הוא הגיש להם את הנקמה. מליקסון ליהטט באגף ושלח פס רוחב מושלם לעבר וואקמה, שמקרוב דחק את הראשון – 0:1 אדום. 10 דקות לאחר מכן, וואקמה השאיר את מיחאי קורהוט לבדו ברחבה, המגן ההונגרי מסר למרות שיכל לבעוט, והכדור נבלם בהגנה הבולגרית. סמוך לסיום המחצית, דן איינבינדר ניסה את מזלו מרחוק, אבל הבעיטה שלו הלכה למרכז השער.

-

במחצית השנייה, הבולגרים היו אלה שניסו לתקוף ואילו באר שבע התגוננה. למרות הטכניות של שחקני לודוגורץ, הקבוצה כמעט ולא סיכנה את גיא חיימוב, למעט מצבים בודדים במיוחד, כמו בדקה ה-48, אז וונדרסון מצא עצמו לבדו מול חיימוב, אבל הקפיץ ברשלנות. ככל שנקפו הדקות, הבולגרים חיפשו את שער החוץ היקר, אבל בדקה ה-79 לוח התוצאות השתנה שוב לטובת באר שבע. מיכאל אוחנה, שנכנס כמה דקות לפני כן, השתלט על כדור מתוך הרחבה ובנגיעה ראשונה שלח טיל לרשת של השוער הבולגרי – לו לא היה שום סיכוי, 0:2 יקר מפז.

-

עד לסיום המשחק, לבבות אוהדי הפועל באר שבע דפקו בשל בעיטה חופשית ממצב קורץ מאוד של הבולגרים. לאחר דקות רבות של חרדה, הכדור נבעט למרכז השער והשופט היווני שרק לסיום המשחק. כעת, תקווה באר שבע להשלים בשבוע הבא את המשימה ולהגיע שוב לפלייאוף ליגת האלופות, שם מובטח לה חורף אירופי – השאלה באיזה מפעל: ליגת האלופות או הליגה האירופית. עמה יעמיק.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו