בכל שנה מציינים ב'כללית' את "שבוע עידוד הנקה" במהלכו מתקיימים מגוון אירועים במרפאות ובתי החולים של 'כללית' בכל רחבי הארץ. שבוע עידוד ההנקה השנה התקיים בסימן – "הנקה היא הבחירה שלי".

-

במפגש שהתקיים השבוע במרכז לבריאות האישה במרכז סאלד ובו השתתפו כ-30 נשים, רובן בהריון מתקדם,  נפגשו האימהות לעתיד עם שרית פז-טל, יועצת הנקה בכירה במשרד הבריאות ואחות מידע גנטי במרפאת המומחים של כללית, סאלד בבאר שבע. "הדגשנו את זכותה של כל אישה לבחור במה להזין את תינוקה. פירטנו על כל האפשרויות ועל כך שהצוות בסאלד נכון ורוצה לסייע בכל שאלה שמתעוררת בייעוץ והכוונה" אומרת שרית "נשים הבוחרות להניק מקבלות יועצת לניהול הנקה בטוח עבור הילד ועבורה, התאמה לכל אם לפי מה שמתאים לה ולתינוקה" 

יחד שרית קיבלה את פני המשתתפות הדסה מנוף, יועצת הנקה וותיקה ואחות במרכז לבריאות האישה. את הנשים שמתכוונות להניק או מניקות וזקוקות להדרכה או סיוע, היא פוגשת בכל יום כמעט במסגרת תפקידה: "קידום נושא  הנקה חשוב בכל ימות השנה כתזונת הבחירה לתינוקות, מבחינה בריאותית, חברתית וכלכלית" אומרת הדסה מנוף: "תזונה שמשפיעה  על איכות חיי התינוקות והתפתחותם כבוגרים בעתיד. נכון, אלה לא דברים חדשים אבל הנושא מחלחל היטב בשטח, רואים יותר נשים מניקות מבעבר והמודעות לנושא הנקה והקשר לבריאות הציבור גדול יותר במקביל ישנה ירידה משמעותית במספר הנשים שמעשנות זו תוצאה של עבודה ממושכת ועיקשת של שרותי בריאות כללית בנושא קידום בריאות נשים והציבור בכלל"

במחוז דרום כללית התקיימו הדרכות והרצאות במרכז סאלד בבאר שבע, במרכז לבריאות האישה בקרית גת, במרכז לבריאות האישה באשקלון ועוד, יותר מ-100 נשים הגיעו למרפאות ולמרכזי הנשים להשתתף בסדנאות.

-

לאה לוין מנהלת הסיעוד ב"סאלד", המרכז לבריאות האישה הגדול בנגב אמרה:  "נושא ההנקה הוא נושא חשוב אותו אנו מטפחים לאורך כל השנה בהרצאות והדרכות אישיות לכל אישה גם בזמן הריון וגם אחרי הלידה, היועצות במרכז סאלד מנוסות ויודעות גם להרגיע וגם להדריך. אני שמחה על ההיענות ומזמינה את כל מי שזקוקה לייעוץ והדרכה בעניין להגיע אלינו "

במרכז לבריאות האישה כללית בנווה זאב התקיים מפגש בהדרכת האחיות מיכל צור ומיכל רפאלי, גם הוא עסק ב"הנקה היא הבחירה שלי", במפגש השתתפו כ-20 נשים גם הן בהריון מתקדם. במרכז מתקיים לאורך כל השנה הדרכות פרטניות לנשים המעוניינות בכך.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו