מפעם לפעם אנו נתקלים בסיפורים טובים ומרגשים על תושבי העיר באר שבע שמושיטים ידם לזולת כדי לתרום ולעזור ללא כל רצון לתמורה. הפעם נתקלנו ב'באר שבע נט' בעוד סיפור מעורר הערצה, של תושב העיר שלקח הפסקה מעבודתו כדי לקנות אוכל לחיילים לאחר שראה דוכן של "יחד למען החייל" שנפתח סמוך לתחנה המרכזית.

יוסי יוסופוב, תושב העיר באר שבע ומאבטח בתחנה המרכזית, הגיע לפני מספר ימים כבכל משמרת רגילה, ובזמן המשמרת ראה כי בצמוד לתחנה המרכזית נפתח דוכן קטן של "יחד למען החייל", ובו מספר דברי אוכל ושתייה לחיילים. ללא כל היסוס, ביקש יוסי שיחליפו אותו למספר דקות בזמן המשמרת, הלך לדוכן ותרם עשרות שקלים כדי לרכוש בהם מספר דברי מאפה עבור החיילים, כדי להפוך את היום שלהם למעט טוב יותר.

-

"פשוט ניגשתי אליהם ורציתי לתרום. חשבתי שהם מתרימים. הם אמרו שלא מתרימים אלא פשוט מביאים לחיילים קצת חטיפים ושתייה ככה לעזור להם. אז הבאתי לה את הכסף שהיה עליי והיא הלכה וקנתה בכסף הזה קצת דברי מאפה לחיילים. זה המעט שיכולתי לעשות".

"זה לא ביג דיל" טוען יוסי. "אני עוזר לחיילים מתי שאני יכול. לפעמים רואים שחיילים אין להם וגם אם יש מנסים לעזור אני יודע מה זה גם אני הייתי חייל". יוסי סיפר על אחד מתוך מקרים רבים אליהם הוא נחשף בתחנה המרכזית "היה לי מקרה שחייל הגיע אליי ואיבד את החוגר ולא היה לו כסף לרכבת, היה לי כמה עשרות שקלים במטבעות ופשוט הייתי חייב לתת לו את זה שיהיה לו איך להגיע הביתה".

בסניף באר שבע של 'יחד למען החייל' דאגו לפרגן ליוסי בשלל מחמאות:

-

ביום יום יוסי עובד כמאבטח בתחנה המרכזית, שם מתבצע בידוק בטחוני מדוקדק "אנחנו בודקים כל אחד, ילדים, מבוגרים, נשים וגברים. יש מקרים שבהם אנחנו תופסים שב"חים או חשודים. אנחנו שמים דגש מאוד חזק על האבטחה ופועלים לשמור על כל ציבור המבקרים בתחנה המרכזית".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו