כזכור, אמש יעקב בן סימון בן ה-9 טבע למוות בבריכת בית יציב בבאר שבע. צוות מד"א שהוזעק במיידית לבריכה ניסו לבצע בו פעולות החייאה אך נאלצו לבסוף לקבוע את מותו. בעוד כשבוע היה אמור יעקב לחגוג את יום הולדתו העשירי. 

לאחר האירוע המצער פונתה הבריכה מרוחצים ובמשטרה עצרו את שני המצילים שעבדו באותה עת בבריכה. השניים, תושבי באר שבע משה ברינה בן ה-59 ואלכסיי חזנוביץ' בן ה-38 נעצרו אתמול, ושוחררו היום למעצר בית. 

-

חורחה בן סימון, סנדקו של יעקב בן ה-9 שטבע למוות בבריכת בית יציב אמר : "כואב מה שקרה לילד בן 9 בגלל רשלנות של הבריכה. לא יכול להיות ילד בן 9 שאף אחד לא שם לב אליו, איפה המצילים? איפה השומרים? אתמול כל המשפחה רצו ללכת עם הילדים שיעבור בשקט בשמח". 

לדבריו, מדובר ב"אסון מאוד קשה. אנחנו משפחה קטנה בבאר שבע שעלינו לארץ, זה לא קל. בשבוע הבא היה צריך להיות בן 10, ילד חמוד כמו כל ילד, היה משחק כדורגל עם אבא שלו, אהב את החיים והמשפחה וזה כואב. אני הייתי גם הסנדק שלו וזה כואב לי בלב. אהבתי אותו מאוד. אני סומך על המשטרה שיהיה צדק".

לפי השופט בדיון הארכת המעצר, "אירע אירוע טרגי ביותר בבריכה בה הוא (משה ברינה) עובד כמציל. באירוע זה מצא את מותו ילד בן 9 שנכנס למים כאשר הוא לא היה מלווה בהוריו, מדובר בילד שאינו יודע לשחות. המשיב שהוא מציל בבריכה שהה באותה עת בבריכה כאשר הוא מסתובב לצידה ואילו המציל השני היה בעמדת המציל. אין מלחלוקת כי אירע אירוע טרגי וקשה ואין מחלוקת כי יש צורך בחקירה. בשלב זה, די בכך שאירע אותו אירוע טרגי כדי להביא לחשדות כי מי מהגורמים התרשל. השאלה אם מישהו התרשל אינה שאלה שביהמש בשלב זה אמור להכריע".

השופט ציין כי מדובר בעבירה קשה ביותר, אולם "מקצועו של המשיב הינו מקצוע של הצלת חיים. לא בכל מקרה שבו אדם האמון על הצלת חיים לא מצליח בכך כדי להוביל בהכרח למסקנה כי אותו אדם התרשל".

-

השופט העביר ביקורת על המשטרה שביקשה להאריך את מעצרו בעילה של מסוכנות. "יש להתקומם על כך שמייחסים למשיב מסוכנות. מדובר באדם ללא עבר פלילי. מציל שעובד 30 שנה ולא נפל דופי בעבודתו. מדובר במקרה טרגי אשר בהחלט אירע שלא בטובתו של המשיב. נראה שעשה כל מאמץ להציל את הילד לאחר טביעתו. לא כל אירוע טרגי חייב להסתיים במעצר. מדובר בהליך חקירתי ולא בהליך עונשי".

לאור החלטת השופט בעניינו של ברינה, תבקש המשטרה לשחרר למעצר בית גם את המציל השני שנעצר אתמול אלכסיי חזנוביץ' יליד 1970.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו