שבוע לא פשוט עבר על תושבי שכונה ד' בבאר שבע, לאחר שורת הצתות של חמש ארונות חשמל בבנייני מגורים ברחוב סנהדרין והתלמוד. באחת ההצתות אף נפגעו שמונה מדיירי בניין ברחוב התלמוד, בהם חמישה ילדים, כתוצאה משריפה שפרצה במקום. במזל ובזכות תגובתם המהירה של כוחות ההצלה שחשו לאירוע לא היו נפגעים בנפש.

שולמית פנקר, אחת מדיירות רחוב התלמוד שבניינה הוצת, סיפרה ל'באר שבע נט' על רגעי האימה "ישנתי אצל אמא שלי ופתאום בשעה 02:00 בלילה שמעתי פיצוץ. אני קמה ופתאום קולטת שהכל עולה באש. כמעט נשרפנו בחיים. זה מפחיד מה שקרה כאן, עניין של חיים ומוות".

דייר נוסף המתגורר ברחוב סנהדרין, סיפר על ההצתות שהכניסו את משפחתו לחרדה "הבן שלי שואל אותי אם שוב יבוא בלילה מחבל. זה משהו שילד בן 7 צריך לשאול? אנחנו חיים בפחד, מפחדים על הילדים שלנו. לא יכולים לישון בשקט עד שיתפסו את הפסיכופת הזה".

-

"כמעט נשרפנו בחיים". צילום: שולמית פנקר

-

כפי שפרסמנו ב'באר שבע נט', בעקבות שורת ההצתות עלה חשד כי מדובר במצית סדרתי. במשטרה פתחו בחקירה ואמש תפסו 'על חם' גבר שעה שניסה להצית ארון חשמל ברחוב התלמוד, ובנוסף ניסה להצית רכב "כוחות בילוש קפצו עליו ותפסו אותו כשניסה להצית את הבניין שלי" כתבה בפייסבוק אחת מדיירות הרחוב ששמעה על תפיסתו.

בשיחתנו עם אחד מדיירי הרחוב, הוא העיד כי אינו חש בטוח למרות תפיסת החשוד בהצתות "אנחנו יודעים שתפסו אותו, אבל אנחנו לא יודעים אם היו לו שותפים. לא מרגישים בטוחים".

חדר המדרגות לאחר השריפה ברחוב סנהדרין. צילום: פרטי

כך נראתה אחת השריפות בשכונה ד', שככל הנראה נגרמה מהצתה:  

"לא אשתוק עד שמישהו לא ימצה את הדין"

 החשוד כאמור נעצר, אך הדיירים שמגוריהם הוצתו ניזוקו באלפי שקלים וכעת שוקלים להגיש יחד תביעה נגד המדינה "אנחנו כמעט ונשרפנו ולא אשתוק עד שמישהו פה לא ימצה את הדין" הגיבה אחת הדיירות המתגוררת ברחוב התלמוד. דיירת נוספה הגיבה כי בעקבות שורת ההצתות החליטה להתקין מצלמות אבטחה בבניין מגוריה.

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו