אתמול פרצה שריפה ברחוב התלמוד בשכונה ד', בעקבותיה נפגעו משאיפת עשן שמונה מתושבי הרחוב- קשישה, גבר, אישה וחמישה מילדיהם. הם טופלו במקום במצב קל וסבלו מקשיי נשימה.

הצתה אמש גרמה לשמונה נפגעים בהם חמישה ילדים. צילום דוברות איחוד הצלה.

כעת נחשף כי הגורם לשריפה היה הצתת ארון חשמל באחד הבניינים, אך ככל הנראה לא מדובר בהצתה בודדת, אלא במצית סדרתי. הערב הוצת ארון חשמל נוסף החמישי במספר תוך שבוע, הפעם ברחוב הסנהדרין, הצתות שכמעט ועלו בחיי אדם.

שולמית פנקר, תושבת העיר שאמה מתגוררת ברחוב התלמוד, ישנה בבית אמה ביום שני האחרון כשלפתע בשעה שתיים בלילה שמעה פיצוץ "לא הבנתי מה קרה, חשבתי שמישהו מעביר רהיטים אבל לא נשמע לי הגיוני. אני קמה ופתאום קולטת שהכל עולה באש. כמעט נשרפנו בחיים. קראנו מייד למשטרה ולכיבוי אש. זה מפחיד מה שקרה כאן, עניין של חיים ומוות".

"כמעט נשרפנו בחיים". הבניין שהוצת. צילום שולמית פנקר.

כלל ההצתות התרחשו בשעות הערב בבניינים ברחובות סנהדרין והתלמוד. צוותים של חברת החשמל הוזעקו למקום כדי לטפל בארונות שהוצתו והשיבו את זרם החשמל לכל הארונות מלבד זה שהוצת לפני כשעה. בחברת החשמל ממתינים לתיקון הנזקים הפיזיים בעקבות השריפה האחרונה, לאחריו יפעלו להשבת זרם החשמל גם בבניין החמישי שהוצת.  

מחברת החשמל נמסר כי "צוותי חברת החשמל הגיעו בכל אחד מהאירועים למקום ועסקו במשך שעות ארוכות בתיקון הנזקים- במקרים שהיה ניתן. נכון לעת עתה- בכל הבניינים הוחזרה אספקת החשמל לכל הדיירים, מלבד לדיירים בקומה הראשונה בה אירעה השריפה בעקבות ההצתה. עיריית באר שבע וחברת עמידר מעודכנות בנושא ונמצאות בקשר עם הדיירים".

אחד מארונות החשמל שהוצת. צילום שולמית פנקר.

בעקבות מספר אירועי הצתות עלה חשד כי מצית סדרתי פועל בשכונה ובמשטרה פתחו בחקירה. מהמשטרה נמסר כי "עם קרות האירועים, פתחה משטרת ישראל בחקירה שנמצאת כעת בראשיתה. משטרת ישראל רואה בחומרה אירועים מהסוג הזה העשויים לסכן חיי אדם ותפעל באופן נחוש על מנת לחקור את האירועים הללו ולמצות את הדין עם העבריינים".

 

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו