מכשיר ההוברבורד (סקייטבורד חשמלי) הפך פופולרי בחודשים האחרונים בקרב ילדים רבים. על אף שגיל הרכיבה המינימלי עומד על 16, הורים רבים רוכשים את המכשיר עבור ילדיהם הקטנים שרוכבים במקרים רבים במהירות ללא תשומת לב ומסכנים לא רק את עצמם, אלא גם משתמשים נוספים בדרך.

-

"הגעתי לגרנד עם הבת שלי ונכנסתי לאחת החנויות, פתאום הבת שלי רצה מהחנות, בכל זאת ילדה בת 3, רצתי אחריה ופתאום פגע בה ילד שרכב על הוברבורד. הוא פגע בה כל כך חזק שהיא עפה והתהפכה על הראש". כך סיפרה ל'באר שבע נט' ימית, תושבת באר שבע, שהגיעה לביקור עם בתה בגרנד קניון ביום שבת האחרון.

ימית המודאגת הרימה במהירות את בתה הכאובה "היא קיבלה מכה חזקה, התחילה לבכות, כל מה שעניין אותי זה לראות שהבת שלי בסדר. הייתה התקהלות גדולה מסביב, אנשים נבהלו. אני לא יודעת בכלל מי הילד שפגע בה".   

מאז התקרית היא מתקשה לישון בלילה "אני חולמת שהילדה שלי נופלת מהמעקה זכוכית של הגרנד. קמה בוכה ומזיעה, לא יאומן מה עובר עליי בגלל מה שקרה".  


-

איך מאפשרים להכניס את הדבר הזה לתוך הקניון?

ימית לא האמינה למה שקרה לבתה, ומפנה אצבע מאשימה כלפי הנהלת הגרנד קניון, "הסתכלתי ואפילו שומר לא היה בסביבה, איך מאפשרים להיכנס עם הדבר הזה לתוך הקניון? ילדים נוסעים פה כאילו כלום".

לדברי ימית, לאחר התקרית יצרה עמה קשר מנכ"לית הגרנד קניון אביבית ויצמן: "אביבית התקשרה אליי והסבירה לי שהם אוסרים רכיבה על הוברבורד בתוך הקניון אבל יש כאלה שמגיעים לתקן את המכשיר בקניון ואז הם רוכבים עליו בפנים. היא אמרה לי שהם יתלו שילוט על איסור רכיבה וכל ילד שירכב על הוברבורד בשטח הקניון יורד ממנו באופן מיידי".

מה'גרנד קניון' באר שבע נמסר בתגובה כי הכניסה עם הוברבורד למתחם הקניון "מאושרת אך ורק כאשר הלקוח מעדכן כי זה לטובת מתן שירות בחנויות המורשות". בגרנד קניון הדגישו כי אדם שירכב על המכשיר בשטח הקניון יורחק מהקניון וכי בעקבות המקרה חודדו הנהלים ויתווספו שלטי אזהרה.

עם זאת, על אף הכמות הרבה של מצלמות האבטחה במקום, הילד הפוגע טרם אותר.

מכשיר ההוברבורד הפופולרי הפך לסכנה מתגלגלת ובמשרד התחבורה טרם מצאו עבורו פיתרון שיסדיר את מכירתו וימנע רכיבה של ילדים. התאונה שהתרחשה בגרנד קניון ביום שבת האחרון, כמו גם תאונות נוספות ו-כמעט תאונות שמתרחשות כמעט מידי יום ממחישות את הסכנה הטמונה ברכיבה לא אחראית על מכשיר ההוברבורד כמו גם כלים דומים כמו אופניים חשמליים או סגווי, שמעידה אחת קטנה בו עשויה להביא לפגיעות קשות.


הפעם, במזל, יצאה בתה של ימית עם פגיעה קלה בלבד, אך את מה שעבר עליה ועל בתה ביום שבת האחרון, ימית לא תשכח למשך זמן רב.

לפני כחודשיים נפצע ילד בן 11 לאחר שנפל מהוברבורד ושבר את ידו, בעקבות הפציעה נאלץ לעבור מספר ניתוחים. אמו הפצירה לא לקנות את המכשיר לילדים וכתבה בפייסבוק לא לקנות את מה שכינתה "המכשיר המקולל הזה" כדי "למנוע את האסון הבא".

והאסון הבא הגיע לפני כשבועיים, כאשר ילדה בת 6 מהיישוב אלעד נפצעה קשה בראשה לאחר שנפלה מהוברבורד. היא פונתה לבית החולים בילינסון כשהיא מורדמת ומונשמת ובהמשך מצבה התייצב וחייה ניצלו במזל.

כך כמעט ונפגע מרכב ילד שחצה במעבר חצייה רכוב על הוברבורד:


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו