בחודש שעבר פרסמנו שועדת השרים לחקיקה אישרה כי חברי מועצות עיר יקבלו תשלום עבור השתתפות בישיבות המועצה, וכן החזר הוצאות. במידה וההצעה תעבור, מדובר בתקדים וכי חברי מועצה שעד היום פעלו בהתנדבות, יחלו לקבל תשלום על עבודתם למען הציבור.

ועדת הפנים של הכנסת, בראשותו של ח"כ דודי אמסלם (הליכוד), תכונס היום לדיון בהצעת החוק שהגיש הקוראת לשלם לחברי מועצה משכורת, לקראת העלאתה להצבעה בקריאה ראשונה.

אמסלם מעריך שעלותה של הצעת החוק תהיה כ–68 מיליון שקל בשנה שמחצית מעלות החוק תמומן מקופת המדינה, והיתר על ידי הרשויות המקומיות.

ראשי הרשויות המקומיות התכנסו בסוף השבוע והודיעו על התנגדותם בשל פגיעה בתקציבי הרשויות. בין היתר שוקלים ברשויות להכריז על שביתה אם תתקבל הצעת החוק.

-

72 ראשי רשויות שלחו מכתב אל שר האוצר, משה כחלון, ושר הפנים, אריה דרעי, שבו הביעו את התנגדותם. עם החותמים על המכתב נמנים ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, ראש עיריית דימונה בני ביטון ועוד.

יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס: "הצעות החוק הפופוליסטיות פוגעות בתקציבי הרשויות, וייאלצו לבוא על חשבון שירותי החינוך והרווחה ברשויות. לא ניתן יד לעסקנות הפוליטית של מיעוט מחברי הכנסת".

ח"כ דודי אמסלם: "בשלטון המקומי דואגים לראשי הערים ולא לחברי המועצות. הבנתי שהמצב שם לא בריא ולא מוסרי. בהצעת החוק ביקשתי לתגמל את חברי המועצות בשתי ישיבות בחודש בלבד ורק בתנאי שיהיו שותפים למספר ישיבות שהחוק יקבע ובתנאי שיהיו נוכחים בכל מהלך הישיבות. לפי הצעתי, חבר מועצה יקבל סכום סמלי של כמה מאות שקלים, שזה בקושי החזר הוצאות בפועל".

אמסלם אף עקץ ואמר שהסכום אותו תיאלץ כל עירייה לשלם "אפילו לא מתקרב ל–10% מתקציב הזמרים שהם מוציאים בנדיבות ביום העצמאות".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו