בית משפט השלום בבאר שבע קבע לאחרונה פיצוי של יותר ממיליון שקל לצעיר שהוכה קשות בדרך חזרה מחתונה בבאר שבע.

הכל התחיל במרץ 2013, לאחר שנגמרה חתונה באחד מאולמות האירועים בעיר, יצאה ההסעה חזרה לדימונה. במהלך ההסעה החל ויכוח בין שני צעירים ולאחר שירדו מההסעה, התקרב אחד הצעירים והכה את השני בראשו באגרוף. לאחר שנפל ארצה המשיך לבעוט בו בראשו בחוזקה וגרם נזק כבד. כבר אז נעצר התוקף ונגזר עליו לשבת 18 חודשי מאסר ולשלם פיצוי של 15 אלף שקל.

-

4 שנים מאוחר יותר בחר הקורבן להגיש תביעה אזרחית כנגד התוקף ובה פירט את הנזקים אותם הוא סוחב עד היום: דימומים תוך-מוחיים, בצקות במוח, פגיעה אורגנית במערכת העצבים המרכזית, כאבי ראש, עצבנות יתר, תסכול, גמגום, קשיים בזיכרון ובשליפת מילים, זיכרון עבודה, פתרון בעיות, תכנון ארגון ובקרה ועוד. על רקע זה נקבעה לו נכות רפואית לצמיתות בשיעור של כ-30%, ואולם בתביעה הוא דרש לקבוע כי הוא סובל גם מנכות תפקודית בשיעור של 40%.

הנתקף הגיש ראיות וחוות דעת כדי לתמוך בטענותיו, בהן ראיות לכך שאינו מצליח להחזיק במקום עבודה לאורך זמן. לדבריו, כל העבודות שבהן עסק היו קשות לו מדי, לכן התפטר או פוטר בגין חיסוריו הרבים, כאבי הראש והפגיעות הנוספות שנגרמו לו.

טענה נוספת שהעלה הייתה שטרם הפגיעה הוא נמצא במסלול השלמת בגרויות והתעתד ללמוד הנדסה, כך שגם סיכויי ההשתכרות העתידיים שלו נפגעו, והעבודות שאפשריות עבורו כיום הן בעלות פוטנציאל השתכרות נמוך יותר.

הנתבע טען מנגד שלנכות הרפואית של התובע אין משמעות תפקודית, ולמעשה תפקודו כלל לא נפגע. לגבי יכולת השתכרותו טען שהוא חזר למעגל העבודה ואף בתקופה מסוימת השתכר יותר ממה שהשתכר לפני התקיפה.

השופט עידו רוזין הסביר כי בסופו של דבר הנכות התפקודית תיקבע על פי מכלול הנסיבות, בהן מיקום הפגיעה וחומרתה, השפעתה על המקצוע של הנפגע ועוד.

השופט בחן את טענות הצדדים, את חוות דעת המומחים והביא בחשבון את גילו של התובע ואת העובדה כי יציבותו בשוק העבודה נפגעה, כמו גם פוטנציאל השתכרותו העתידית. לפיכך קבע סכום פיצוי של יותר ממיליון ש"ח, שמהם קבע השופט שיש לקזז 15 אלף שקל ששולמו לתובע במסגרת ההליך הפלילי. בנוסף נפסקו 23.4% מסכום הפיצוי לשכר טרחת עורך הדין ועוד 6,000 שקל על הוצאות משפט.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו