ביום שני האחרון, התארחה במועדות "נגב פוטבול" בבאר שבע משלחת של ה-FCA, גוף אמריקאי הפועל בכל העולם למען עידוד ופיתוח ענף הפוטבול. חלק מחברי המשלחת היו לא אחרים מאשר חברי ליגת הפוטבול העולמית- ה-NFL, שבאו לאמן את קבוצת הנוער של באר שבע.

-

מועדון "נגב פוטבול" הוקם בשנת 2011 כארגון ללא מטרות רווח, במטרה לתמוך בקבוצות פוטבול באזור הנגב וכדי לפתח את הענף האמריקאי בישראל. הקבוצה הבוגרת של המועדון, ה- black swarm (הנחיל השחור), מתאמנת ומשחקת כבר 8 עונות ברציפות, אך לעומתה, קבוצת הנוער, באר שבע ספרטנס, הייתה סגורה עד לפני כמה שבועות למשך 3 שנים, בעיקר בגלל שלא היה מי שינהל אותה. "הנוער מאוד חשוב לנו כי אנחנו רוצים ליצור איזשהי המשכיות, שהשחקנים יסיימו את הצבא ויחזרו לשחק בקבוצה הבוגרת. זה חלק מפיתוח כללי של הענף" אמר יונתן אליהו, מנהל ומאמן הקבוצה הבוגרת ומאמן קבוצת הנוער.

בקבוצת הנוער "באר שב ספרטנס", שנפתחה מחדש רק לפני מספר שבועות, מתאמנים נערים בגילאים 14-18, במתכונת של פעם בשבוע. "האימונים מוצעים כרגע בחינם, אנחנו רק רוצים שאנשים יבואו ויחוו את הענף, וככה נוכל לגבש איזה גרעין של הקבוצה".

-

ביום שני התקיימה קליניקה מיוחדת, יחד עם אנשי FCA, גוף שבמהלך כל השנה נוסע למקומות שונים בעולם ועוזר לפתח את ענף הפוטבול. חלק מחברי המשלחת שהגיעו הם שחקני עבר של ליגת ה-NFL, ליגת הפוטבול הלאומית והמקצוענית של ארצות הברית. "הם באים לגשר על הפערים שיש בין הפוטבול בישראל לפוטבול בארצות הברית" מספר אליהו. במשך הקליניקה שחקני העבר העבירו לשחקני הצעירים אימון טקטי ולאחר מכן הם קיימו אימון שנמשך כ-3 שעות, "היה מעולה, בכל פעם אנחנו לומדים דברים חדשים. הילדים נהנו מכל רגע".

על אף שקבוצת הנוער הינה חלק מליגת הפוטבול הישראלית לנוער, ליגת ה-IHFL (Israel high school football league), המועדון עדיין לא מקבל מימון, כך שכלל המאמנים והשחקנים פועלים בו בהתנדבות מלאה. "כל שחקן צריך לשלם על ההוצאות שלו, החל מתשלום על האוטובוסים למשחקים או תשלום לביטוח". עם זאת, עיריית באר שבע ומחלקת כיוונים, מספקים קרש קפיצה למועדון הפוטבול בעיר בכך שהם מספקים לו מגרשים ללא עלות לטוב האימונים והמשחקים. "יש סיכוי שאם לא היינו מקבלים את המגרשים לא תשלום, הקבוצה לא הייתה שורדת".

-

מה מיוחד כל כך בענף הפוטבול לדעתך?

"זה ספורט שמקנה כל כך הרבה ערכים- הוא מלמד אותך על עבודת צוות, על צניעות, לדעת להיות חבר טוב... כל אחד יכול למצוא את עצמו בפוטבול- יש תפקידים שמצריכים אנשים גדולים יותר ויש תפקידי שמצריכים אנשים קטנים וזריזים. זה מה שיפה בספורט הזה- יש בקבוצה אחת הכל מהכל".

איפה אתה רואה את המועדון בעתיד?

החלום הוא שיהיו לנו קבוצות מכל הגילאים ושתהיה גם קבוצת נשים. אנחנו רוצים להתפתח. אני רוצה שנגיע למצב שאנחנו יכלים להיות ליגה מקצועית, שבמקום שזה יהיה התחביב שלנו- שנוכל לעשות את זה למחייתנו ושנוכל לעשות את זה יותר טוב ממה שאנחנו עושים את זה כיום. שזה יהיה העיסוק העיקרי של כל מי שמתעסק בפוטבול.

להרשמה לקבוצה לפרטים נוספים לחצו כאן.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו