כמאה אנשים הגיעו השבוע (ב') לרחבת תיאטרון הפרינג' בעיר העתיקה בבאר שבע לאירוע תמיכה בפרויקט העסקה והעצמה לנוער – פרויקט "נוער פרינג'". הפרויקט הינו שיתוף פעולה בין תיאטרון הפרינג', עיריית באר שבע, הרשות העירונית למלחמה בסמים, עיר ללא אלימות, חברת אדמה מכתשים וכיוונים.

את הפרויקט יזמה טלי אביטל-חג'ג' לפני מספר שנים בעקבות הניסיון האישי שלה במציאת עבודה הולמת בשנות הנעורים "אני זוכרת שכשמצאתי עבודה כנערה הבנתי שהדברים לא מתנהלים כמו שצריך – היחס אלי, השכר, האווירה ויותר מהכל – ההרגשה שהחוק לא ממש נוכח", סיפרה טלי באירוע. "החלטתי שאצור מרחב עבודה תומך ומכיל עבור בני נוער מהעיר, שיהווה חוויה מתקנת למה שאני עברתי".

במהלך הערב הנערים שילבו קטעי משחק בבימויו של דני שפירא, שחקן שהנחה את סדנאות התיאטרון בשנה האחרונה של הפרויקט. רגע מרגש במיוחד היה כאשר אחד הנערים המשתתפים בפרויקט, ינון פרץ, שר שיר שכתב "ילד טוב ירושלים" המתאר את ילדותו. את ינון ליווה המוזיקאי המוכשר טל לייבל.

לאירוע הגיעו אנשים שרכשו כרטיס לערב, כאשר כל הרווחים מועברים ישירות להמשך קיומו של הפרויקט בשנה הבאה. ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ', נאם באירוע וציין כי: "להקים בניינים גדולים ומזרקות זה כיף, באמת, זה הופך את העיר למקום שאתה גאה בו, אבל הדברים האלו - ההשקעה בחינוך, באנשים, בנוער הם אלו שהופכים את העיר לאיכותית".

ראש העיר הוסיף וחיזק את הנוער ושיתף מתקופתו כנער: "היו לי המון כישלונות ולא הייתי מוותר על אף אחד מהם. פרויקט מהסוג הזה מזכיר לכולנו שבית ספר היא לא הדרך היחידה להצלחה, אפשר להצליח בעוד דרכים ובעוד כיוונים וחשוב שכל אחד יהיה יצירתי וימצא את הדרך והמקום שהוא טוב בו"

עידן אבישר, מנכ"ל תיאטרון הפרינג' הודה למשתתפים שהגיעו וכן לעסקים המקומיים שתרמו להצלחת הערב, ביניהם א.א פרסומאים, קייטרינג שי-לי, תיווך אבני דרך, דפוס נוח, יוגב וענונו, I print, אוראל סעדה וטל קליין.

פרויקט נוער פרינג' מאתר נערים ונערות ממסגרות חינוכיות שונות בעיר ומשלב אותם בתכנית של שנתיים, במהלכה הם משתלבים בשני צירים מרכזיים. הציר הראשון הינו ליווי אישי וקבוצתי במסגרתו מתקיימים מפגשים אישיים וקבוצתיים ומפגש עם עולם התיאטרון באמצעות סדנאות תיאטרון וצפייה ועיבוד של תכנים. הציר השני הוא ציר ההעסקה במסגרתו הנערים משולבים בצוותי התיאטרון – טכני, שירות לקוחות ומרכז אירוח. המטרה היא כי הצירים ישלימו אחד את השני ויאפשרו לנערים לפתח חוסן נפשי, להעצים את הדימוי העצמי, להגדיל את תחושת היכולת וגם לפתח יכולות חברתיות ולרכוש כלים להתמודדות בחיים.

עוד נכחו באירוע: שלומי נומה, מנכ"ל חברת כיוונים, יאיר נגיד, ראש מנהל תרבות בעיריית באר שבע, שמואלה קושניר, מנהלת הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול, סיגל מויאל, מנהלת עיר ללא אלימות בבאר שבע, גילי מולכו, מנהל בית הלוחם וחבר הוועד המנהל של תיאטרון הפרינג' ועידן יחזאל, מנהל מחלקת הנוער בכיוונים.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו