רבות נידון מצב בעלי החיים בעיר, שנמצאים לעתים חולים ומוזנחים ברחוב, בשטח פתוח, או בדירות מוזנחות. כלבים נתונים לעתים בהזנחה קשה, לאחריו הם מוצאים עצמם בהסגר העירוני עד שנמצא להם בית חם ואוהב, שישחרר אותם מהמציאות הקודרת של החיים ברחוב או בכלובים.

השבוע הוזעקו עובדי עירייה וכוחות משטרה לדירה ברחוב טבנקין בשכונה ה', בעקבות דיווח שהתקבל על צחנה קשה ונביחות כלבים הבוקעים מתוך הדירה. "הגענו בעקבות תלונה למוקד העירוני על צחנה קשה ונביחות ממושכות של כלבים מתוך הדירה" סיפר גורם בוטרינריה העירונית.

כשהגיעו לדירה, בשיתוף פעולה עם כוחות משטרה, איתרו את בעל הדירה, צעיר בשנות ה-30 לחייו. כשנכנסו נחשפו הלוכדים וכוחות המשטרה למצב המוזנח בו שהו הכלבים - ערימות של זבל ובגדים, רהיטים מתפוררים, וצחנה קשה "הכלבים היו במצב ירוד, אחת מהן עם רגל שבורה, נראה ששהו שם הרבה זמן" סיפרו בוטרינריה העירונית.

עובדי הוטרינריה חילצו את שלושת הכלבים המבוהלים לקבלת טיפול רפואי ומצבם השתפר עד כה. במקביל, הוגשה תלונה ליחידת הפיצוח (פיקוח על חי וצומח) של משרד החקלאות נגד בעל הדירה ונפתחה נגדו חקירה בחשד להתעללות בבעלי חיים.

יסמין סקס פרידמן, חברת מועצת עיריית באר שבע ופעילה למען בעלי החיים בעיר באר שבע, סיפרה לבאר שבע נט על המאמצים הרבים שמושקעים לטובת בעלי החיים בעיר "יצאנו במבצע עיקור וסירוב רחב בעלות של 400 אלף שקלים, בכוונתו להקים פינות האכלה לבעלי החיים וגינות כלבים בכל שכונה בעיר עד סוף 2018". יסמין הדגישה בנוסף "אנו משקיעים המון מאמצים, אבל חשוב גם המאמץ מצד התושבים בחיסון הכלבים או החתולים שהם מגדלים בביתם".


יסמין הוסיפה "בעיריית באר שבע משקיעים מאמצים עילאיים לשיפור מצב בעלי החיים בעיר, וזה פרויקט רב תחומי שאחד מהיעדים המרכזיים שלו הוא הקמת קריית בעלי חיים בשטח של כ-30 דונם עם מרחבים גדולים, כלובי ענק עם חצרות, ומרפאות איכותיות. זהו חזון שאני מובילה יחד עם סגן ראש העיר טל אל על ואין כמותו בארץ". קריית בעלי החיים נמצאת בימים אלו בתכנון, ובתקווה תראה אור בעוד כ-5 שנים".  

הכלבים שחולצו השבוע מאותה דירה בשכונה ה' יובאו אל רחבת הדשא מול מרכז הנגב ביום שישי (16.6) ליום אימוץ של עמותת 'באר שבע אוהבת חיות', יחד עם עשרות כלבים נוספים שרק מחכים למצוא בית חם. כל מה שנותר לכם לעשות, הוא להגיע ולאמץ.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו