'מבשלים זוגיות' הוא מופע בידור אינטראקטיבי שעוסק בדרמה המתוקה-מרירה של חיי-זוגיות. במרכזו ניצב שף זועם בשיאו של משבר זוגי, אשר מסתייע בעזרתן של עורכת דין לענייני משפחה ומאמנת זוגית שמדריכות אותו החוצה מן המשבר. לפני שמוצא השף המבולבל טעם מחודש באהבה, העלילה מסתבכת והופכת לחיפוש הומוריסטי אחר הנוסחה המנצחת לחיי זוגיות טובים: איך להתמודד עם 'חבלני זוגיות' כמו כסף, חמות, אבא של בעלך והילדים? איך להישמע לאותות האזהרה בדרך לגירושים ולהימנע מהם? והאם ייתכן שהסוד הגדול להצלחה טמון בדבר אחד פשוט – בצלחת?

גלית צור עו"ד לענייני משפחה ומגשרת, שדר הרדיו, הסטנדאפיסט והשף יוסי פרץ ארי והקאוצ'רית, מאמנת זוגית ועיתונאית סימי אקשוטי  מציגים 'טיפול זוגי' משודרג על הבמה ומשלבים דוגמאות מחיי היומיום של כולנו עם הרבה הומור עצמי המעורר מחשבה ורצון להסתכל על השחיקה בחיי הנישואין מזווית אחרת.

במהלך המופע פותח פרץ ארי מטבח על הבמה ובו הוא מבשל מרק מוקרם וטעים במיוחד המחולק לקהל בתום המופע.

 מאיפה היוזמה לכתיבת המופע, ממה או ממי זה הגיע?

יוסי פרץ ארי: זה התחיל כהרצאה על זוגיות של עורכת דין גלית צור והמאמנת סימי אקשוטי. כאשר הן רצו להפוך את ההרצאה הזו להופעה ולהוסיף טוויסט, החליטו לצרף את יוסי פרץ ארי, שהוא סטנדאפיסט ושדרן ברדיו חיפה. ומאז בעצם הכל היסטוריה. 


איך נוצר ביניכם הקשר?

יוסי: הקשר בין גלית לסימי נוצר בפגישה מקרית בבית קפה. השיחה ביניהן זרמה מיד והן החליטו ללכת על משהו משותף. באותה תקופה סימי שידרה איתי ברדיו, ואמרה לגלית 'יש לי מישהו להוסיף למופע הזה שייקח אותו למקום אחר לגמרי'. בפגישה הראשונה לא ידענו בכלל מה הקונספט ואז אמרתי להם שאני גם כותב וגם שף במקצוע שלי ואולי נוכל לשלב בין אוכל לבין זוגיות. מסתבר שיש קשר.

האם התוכן של ההצגה מגיע מהחיים האישיים שלכם?

סימי אקשוטי: הכל מגיע מהחיים האישיים של כולנו. גלית ואני מביאות במהלך המופע את סיפורנו האישי, גלית מביאה גם סיפורים שפגשה בהם במסגרת עבודתה כעורכת דין לענייני אישות ואני מביאה דוגמאות מחדר האימונים הזוגי שלי, יוסי מלבד העובדה שהוא מבשל תוך כדי המופע על הבמה, מביא את דרך ההסתכלות שלו על הזוגיות. רק הפוך. מה זה אומר הפוך? יוסי הוא גבר מאוד פמיניסט. רק אחד כזה יכול להביא לבמה את הדמות שהוא מביא. דמות שמציבה מראה ללא מעט אנשים ומראה להם כמה מצחיק ועצוב זה נראה מהצד.   

תהליך הכתיבה נכתב ביחד או כל אחד תרם את החלק שלו לחוד?

סימי: דבר ראשון חילוקי דעות צצים כל הזמן. שלושתנו אנשים דעתניים מאוד עם דעות מאוד מוצקות. אלא שהאהבה הגדולה בינינו והעובדה שאנחנו כל כך הרבה שנים יחד, יוצרים את הדבר המופלא הזה. זה התחיל כאשר כל אחד כתב את הקטעים שלו ואז גיבשנו את זה לכדי מופע שרץ תקופה. בשלב מסוים הוכנס לתמונה הבמאי והכותב ניצן כהן, שפשוט סידר את זה בצורה מושלמת ויצר את המתכון החדש של המופע שאיתו אנו רצים בימים אלה. חשוב להדגיש שגם מי שראה את המופע בעבר, חייב לראות אותו עכשיו, כי אלה שני דברים שונים בתכלית.

איך עלה הרעיון של לבשל על הבמה?

סימי: המסר הוא חד וברור, אחרי שהרחתם ריחות של בישול במשך שעה ורבע, אנחנו חייבים לתת לכם לטעום. הרעיון לבשל כפי שכתבנו למעלה בא באחת הפגישות הראשונות, מתוך העובדה שיוסי הוא שף והוא גם איש במה. 


סימי גם מנדבת לכם כמה טיפים לזוגיות מוצלחת:

1. דברו על מה שרלוונטי בהווה לא על העבר. יש לנו נטייה בזמן ריב להוציא החוצה מהבוידעם זיכרונות ממריבות שעבר זמנם.

2. תשאירו את ההכללות מחוץ לדלת. אתה תמיד, את אף פעם, אתה כל הזמן.. זה מוציא את החשק לשנות משהו גם אם הייתה כוונה כזאת.

3. אין צורך לנהל שיחת "יחסינו לאן" כשהצד השני לא פנוי לזהאין צורך להתעקש לריב\לפתור\לדבר כשהצד השני טרוד, עייף, או לא פנוי רגשית באותו רגע נתון

4. דברו על אישיו ולא על האיש! אם יש לכם טענה כלפי בן או בת הזוג בנושא מסוים אל תכנו אותו בכינויי גנאי, זה מעליב ולא מקדם. למשל במקום להגיד "את בזבזנית חסרת תקנה" אפשר לומר: ההוצאה הזאת הייתה מיותרת כשאנחנו מנסים להצטמצם.

5. תעשו את הדבר הזה, שבן או בת הזוג מבקשים מכם כבר כל כך הרבה זמן.

6. אל תריבו כשאחד בסלון והשני במטבח. אי אפשר לראות כאב, דמעה או חיוך כשאנחנו רבים ממרחק

7. במקום להאשים תשאלו. מאחורי כל אשמה שאנחנו מאשימים את בן או בת הזוג שלנו יש צורך שלא סופק.

8. שלוש היסודות לזוגיות טובה: מחויבות, אינטימיות ותשוקה


בימוי: ניצן כהן ("גבר אשה מלים", "משחקי חברה" ועוד).

לפרטים נוספים: והזמנת כרטיסים 0522550003, 048377777

www.barak-tickets.co.il

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו