לשוט בראש שקט
נסיעה לנורווגיה דורשת הרבה מאוד תכנונים ושילוב בין אמצעי תחבורה שונים, שלא לדבר על הזמן שדורשים המעברים בין היעדים – לוחות הזמנים של מעברות, השכרת רכב וניווט בדרכים לא מוכרות. יש לבחון מראש שעות פעילות, מרחקים ולהיות כל הזמן עם היד על הדופק שאתם מספיקים להגיע בזמן ממקום למקום.
בהפלגה לפיורדים המצב שונה: הכל מתוכנן מראש בלי שתדאגו לניווט, מסלול ולוחות זמנים ואף יכולים לבלות בזמן שבין יעד ליעד באחד ממתקני הנופש של הספינה. ההפלגה עצמה היא חוויה
וספינות הפאר היום הן "מלונות" יוקרה לכל דבר עם בריכות שחייה, היכלי ספא, מסעדות משובחות והכל במתכונת הכל כלול.

עניין של עלויות
שיט עצמאי לפיורדים נחשב לפרויקט יקר מאוד, כיוון שמדובר במדינה יקרה מכל הבחינות – טיסות, לינה, אוכל, כניסה למקומות המבוקשים וכשמשווים בסופו של דבר קרוז עצמאי שדורש ארגון ועלויות נפרדות לכל אלמנט במסע מול קרוז מאורגן לפיורדים מגלים שקרוז מאורגן משתלם יותר מכל הבחינות – גם חוסכים כסף על מעברים והגעה וגם מקבלים יותר (למשל, מלון בסטנדרט הגבוה ביותר שהוא ספינת התענוגות, פעילויות בידור, אטרקציות לכל המשפחה).

ערך מוסף
קרוז עצמאי לפיורדים דורש היערכות והיתכנות מדויקת מאוד של פרטים וגם הגעה לאטרקציות הגדולות של הפיורדים לא בהכרח כוללת את מקסום החוויה. אין מי שיסביר לכם על תופעות הטבע, ייקח אתכם למקומות הנכונים בעוד בקרוז מאורגן יש אפשרות להתלוות לסיורים מודרכים של מיטב המומחים שייקחו אתכם בדיוק למקומות ששווה לראות בפיורדים – הדרכות וסיורים שמשדרגים מאוד את חוויית הטיול.

לא על הפיורדים לבדם
בקרוז מאורגן תוכלו לעגון במקומות יפים בדרך לפיורדים שלא בהכרח יש דרך עצמאית להגיע אליהם שלא במסגרת קרוז מאורגן. כמו כן, בדרך לכל יעד ניתן ליהנות ממראה הים וערי הנמל לאורך ההפלגה – תלוי כמובן במסלול. ימי השיט הארוכים נוחים יותר לבילוי בספינה שכבר הפכה לבית שלכם בה יש לכם חדר משלכם ואת כל הפינוקים בניגוד לשיט עצמאי שמחייב מעבר ממעבורת לספינה בה קניתם מקום – מעברים שלא מאפשרים לכם להתרווח בנוחות המקסימלית.

קרוז לפיורדים כולל טיסות ליעד ממנו יוצאות ההפלגות וכן שיט בין הפיורדים המרשימים בעולם לערים ולכפרים היפים בנורווגיה כשהכל מאורגן וידוע מראש מלוחות הזמנים דרך האטרקציות ועד התקציב.

 

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו