אושיית הפייסבוק הבאר שבעית, תאיר שוקרון, יוצאת נגד מחירי המשקאות במועדונים במרכז הארץ, זאת בעקבות כתבה שפורסמה השבוע (ג') באתר Ynet, בה נאמר כי במועדון "האומן 17" בתל אביב גובים כ-23 שקלים על בקבוק מים.

בכתבה שפורסמה, הציגו את תגובתו של מנהל המועדון, לאחר שטענו בפניו כי המחיר שהוא דורש לבקבוק מים הוא מופקע- "אם כולם היו מגיעים נקיים מהבית ושותים אצלי, אז אולי הייתי הרבה יותר זול. לצערי, אני זה הכוס השלישית שלו לא הראשונה. הוא מגיע שיכור מהבית אז הוא ישלם לי על המים".


-

תאיר שוקרון, צעירה באר שבעית, זיהתה מיד את האבסורד שבעניין, והחליטה להגיב בפוסט שזכה למאות לייקים נכון לעכשיו, "מישהו פה קצת הפך את יחסי הסיבה-תוצאה" כתבה שוקרון בדף הפייסבוק שלה. "אולי אם תוזיל את מחירי האלכוהול אז בליינים ישתו במועדון שלך במקום בבית? פתרון קצת יותר הגיוני מאשר לנקוב במחיר כזה מופקע לבקבוק מים, בידיעה שאנשים יגמרו את המסיבה שתויים וגמורים ולא יקנו בקבוק" הוסיפה.

שוקרון, שעבדה בעברה כברמנית במועדון הפורום בבאר שבע, סיפרה מניסיונה האישי על ההפרשים המשמעותיים במחירים בין מועדונים במרכז לבין מועדון הפורום, על מנת להוכיח כי בעל מועדון יכול להפיק רווח מכובד גם מבלי לעשוק את המבלים שלו. שוקרון סיפרה כי במהלך השנים שעבדה במועדון הפורום, מספר המבלים בו ירד משמעותית. "המהלך שבוצע כדי להרים את המועדון, היה הגדרת מחיר כניסה קבוע, והוזלת מחירי האלכוהול ברמה משמעותית" סיפרה שוקרון. "היום המחיר של כוס וודקה במועדון עומד על 18 שקלים. עדיין הכנסה לא רעה בהתחשב בעובדה שעלות של כוס היא מספר שקלים בודדים".

מועדון הפורום (צילום ארכיון: אדי גוריאנסקי, יח"צ)


-

בסוף הפוסט דאגה שוקרון להבהיר את דבריה, כשאמרה שברור לה שזוהי איזה בקשה ריאלית שכוס משקה תעלה 18 שקלים במועדון בתל אביב, בשל הפרשי העלויות בין האזורים. "וחשוב לי להדגיש, הטריגר לפוסט הזה הייתה הכתבה המרתיחה, אבל הפוסט לא מוכוון ספציפית נגד האומן 17 אלא נגד התופעה". עם זאת, היא מצאה לנכון לחתום את הפוסט שלה בהמלצה- "במקומכם הייתי מפסיקה לקנות משקאות במחירים מופקעים עד שהוזלת המחירים תהיה צעד בלתי נמנע מצד בעלי המועדונים". 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו