ביום רביעי הבא, ה-19.04.17, יציגו הנגנים יעקב ראובן ומארי כרמן סימון את מופע דואו המנדולינות "16 מיתרים", מופע המאופיין בסאונד חדשני ורפרטואר שאפתני המותח את גבולות הנגינה במנדולינה.

הנגנים יעקב ראובן ומארי כרמן- סימון מעזים להגיע למחוזות, שבהם לא ביקר עד כה אף נגן מנדולינה אחר, והקימו את דואו "16 מיתרים". הדואו מבצע בעיקר רפרטואר שנכתב במקור לשני כינורות, כמו דואטים של איזאיי ושל ברטוק, אך גם מוזיקה בת זמננו שנכתבה במקור לשתי מנדולינות. הדואו נמצא בחיפוש מתמיד אחרי רפרטואר חדש ומלחינים לא מוכרים, ומקדמים בברכה הזדמנויות לגלות מוזיקה שזה עתה הודפסה.

-

באמצעות שילוב של טכניקה מושלמת ואישיות מוסיקלית עשירה, יעקב ראובן הוא אחד מנגני
המנדולינה המרתקים והמבוקשים ביותר שיצאו מישראל בשנים האחרונות. לראובן אופק מוזיקלי
עשיר ומגוון, הכולל מוזיקה קלאסית, מוזיקת בארוק, מוזיקת עולם ומוזיקה למחול ולתאטרון.
בגיל 8 התחיל ראובן את לימודי המנדולינה אצל פרופ' שמחה נתנזון בקונסרבטוריון העירוני
באר שבע, ולאחר מכן למד אצל מר לב חיימוביץ'. בהמשך עבר לאקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים
שם עבד תחת הדרכתו של פרופ' מוטי שמידט. הופיע כסולן עם מיטב התזמורות בארץ וניגן תחת שרביטם של גדולי המנצחים כגון זובין מהטה, מסטיסלב רוסטרופוביץ', אנטוניו פפנו, מנדי רודן ושולט נאגי. בשנת 2004 זכה ראובן במקום הראשון בתחרות "פלקטרו ריוחה" היוקרתית בספרד, כאשר ניצחון זה סימן את תחילתה של קריירה בינלאומית. ראובן הוזמן מאז להופיע עם מספר תזמורות ברחבי אירופה, הבולטת שבהן היא התזמורת דה לא קומוניטאט ולנציאנה, כמו גם כאורח ראשי בפסטיבלים יוקרתיים כגון פסטיבל המנדולינות של לונל. ראובן היה הראשון לנגן עם תזמורת ישראלית רפרטואר הנכתב במקור לכינור במקום הרפרטואר הקלאסי למנדולינה ובכך מיצב את עצמו כפורץ דרך וחדשן.
 
כאמור, יחד עם יעקב ראובן, תופיע מארי כרמן-סימון, אחת מהסולניות הבולטות למנדולינה בספרד, ולא רק- מארי הינה פרופסור למנדולינה בספרד, במסלול ייחודי במדינה לתואר אקדמי. מארי מרבה להופיע כסולנית עם תזמורות בארוק באירופה, וחברה בהרכב המנדולינות רביעיית קרמן .כמו כן, בקונצרטים ישולבו גם נגנים אורחים, בוגרי הקונסרבטוריון בבאר שבע, בהם רואי דיין, נגן מנדולה, בן 19, מוזיקאי מצטיין בצה"ל ותלמידו של יעקב ראובן, ודור עמראן, נגן מנדוצ'לו, בן 18, שמנגן זו השנה הרביעית ברביעיית המנדולינות של הקונסרבטוריון תחת הדרכתו של מר לב חיימוביץ'.

-

הקונצרט יתקיים ביום ד' 19.4.17 בשעה 20:00 בקונסרבטוריון העירוני באולם ע"ש הילמן. כמו כן, ב-21.4 יעלה המופע בקאמרי ראשון לציון בצהריי היום וב-26-27.4 יעלה המופע ברעננה יחד עם הסימפונט רעננה.

לרכישת כרטיסים: 08-6266422מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו