השאלה היחידה היא באיזה סגנון לבחור. סגנון מודרני חדש? סגנון ירוק טרופי? או אולי בכלל בסגנון צבעי שמש? אספנו בשבילכם את המומחים הבכירים ברשתות השונות במרכז העיצוב דיזיין פלוס בבאר שבע וביקשנו שיספרו על הסגנונות שהכי כדאי לנסות בשנה הקרובה. 

1. המודרני החדש

המונח מודרני בעיצוב הפנים לרוב מתייחס לעיצובים מהחצי השני של המאה ה-20 או לעיצובים נקיים עכשוויים, אך מספר מעצבים צופים כי גל חדש של עיצובים מודרניים מגיע אלינו בתקופה הקרובה. גל זה צפוי להשאיר את המאפיין הבולט ביותר של הסגנון המודרני (העיצוב הנקי), אך להוסיף לו חמימות ואורגניות על ידי החלפת הקצוות החדים בכאלו עגלגלים. כלומר עיגול הפינות. שבירה זו של הקצוות החדים מעניקה מעט חיים והיא אינה מוגבלת בהכרח רק לרהיטים, לדוגמה גם אביזר כגון מראה יכול להוסיף מראה 'מודרני חדש' לחדר. 

המודרני החדש- בית המעצבים. קרדיט: יחצ

2. ירוק טרופי 

מכיוון שהגוון הנבחר של חברת פאנטון לשנת 2017 הוא ירוק טבעי, לא מפתיע שעיצובים רבים בגוונים טרופיים של ירוק החלו לצוץ כמו פטריות לאחר הגשם. עיצוב בגוון זה מעניק לבית מראה טבעי וצבעוני יותר ששובר בצורה מסוגננת את המראה האורבני של דירה בעיר. בחודשים האחרונים יצאו מגוון עצום של רהיטים ופריטי עיצוב שיאפשרו לכל אחד לסגל לביתו מראה זה. אחד הדברים שמעצים את המראה הטרופי בצורה הטובה ביותר הוא שילוב של צמחים אמתיים, מה שמעניק לבית חיבור עמוק יותר לטבע. מראה זה מתקשר מאד עם האידיאלים של השנים האחרונות שמתרכזים במעבר לאנרגיה ירוקה, ושימור הטבע על חשבון ניצולו המתמיד. 

ירוק טרופי - לימור אורן לניקולטי. צילום: אלעד גונן

3. פונקציונלי אך יפה

בעקבות העלייה של אנשים שמעדיפים לגור ולגדל משפחה בעיר, יש צורך בפתרונות חכמים שיודעים להתאים עצמם לחללים קטנים יותר שמאפיינים את המחייה בעיר. בעקבות זאת, הסגנון הפונקציונלי נמצא בעלייה מתמדת. אין זה אומר שצריך לוותר על יופי ועיצוב, אלא שמתאימים אותו לחללים קטנים יותר, כך שיעניק פתרונות עיצובים חדשניים ומקוריים. אם זה שולחן אוכל שארוז בתוך הקיר, מזנון שמשלב בתוכו אי שהוא למעשה משטח העבודה שלך, או חלל עבודה שיוצא מתוך ארון. הדגש פה הוא על שימוש בחלל כך ששום סנטימטר בדירה לא ילך לאיבוד ויתבזבז. 

פונקציואלי אך יפה- שומרת הזורע. צילום: יחצ

4.  דגש על אומנות

אומנות הפכה בשנים האחרונות פריטי אספנות  יוקרתי של העשירון העליון למוצר צריכה לגיטימי לכל, הרבה בזכות ירידת המחירים שבאה בעקבות הזמינות וההיצע הרחב ברשת. לכן אין זה מפתיע שהסגנון שמשלב אומנות עכשווית במרכזו מתחיל לתפוס חזק. בסגנון זה נהוג להקדיש חדרים שלמים לקולקציות מסוימות, לרוב משתמשים באביזרי התאורה בכדי להדגיש יצירות מסוימות. כמובן שניתן גם לשלב פריטי ריהוט שמשמשים במקביל כפריט אומנות, למשל מנורה אומנותית או כיסא מפוסל. החשיבות בסגנון זה היא ההקפדה על פרטים ואחידות, כלומר ההתאמה של פריטים מאות סגנון יחדיו. כמובן שגם ההפך נכון, שילוב של פריטים שאינם מתאימים מבחינת קו עיצובי עלולים לשבור את המראה הרצוי.

שילוב אומנות. ארונות אידיאל במרכז העיצוב דיזיין פלוס באר שבע

5. צבעי השמש

יש מעצבים שטוענים ש-2017 תהיה דווקא שנת האהבה מבחינה עיצובית. הכוונה היא יותר גווני פסטל בולטים שמרכזים סביבם את תשומת הלב, כגון אדום סומק או צהוב חרדל. החידוש המפתיע בסגנון זה הוא שילוב הצבעים החמים והבולטים הללו עם צבעים משלימים ושקטים כגון גווני שחור בהירים או גווני אפור חמים יותר. זה יוצר הרמוניה בחלל החדר ובו בזמן משדר הטרוגניות מעניינת. המפתח להשגת צורה מושלמת של מראה זה היא בחירת הצבעים הנכונים. חשוב לבחור צבעים שאתם אוהבים, אך יותר חשוב לדאוג שהם משלימים אחד את השני בצורה משכנעת.  

לקראת עונת  הקניות המקדימה לחג הפסח יוצא מרכז העיצוב דיזיין פלוס בבאר שבע בקמפיין חדש תחת הכותרת "מתחדשים לבית". הקמפיין החדש מציג את מכלול פתרונות העיצוב לבית ומדגיש לתושבי הדרום כי אין להם סיבה לנסוע צפונה בחיפוש אחר פריטי עיצוב לבית. דיזיין פלוס מציג מגוון רחב של מותגים ורשתות לעיצוב הבית ומדגיש כי בכל הקשור לעיצוב הבית, כל הפתרונות העדכניים ביותר מוצעים תחת קורת גג אחת. בין הרשתות והמותגים: פרנקו פרי, ביתילי, נטוצי , לוגו תאורה, אורבן, שומרת הזורע, כיתן, נגריית רהוטים, בית המעצבים, אלוני, מטבחי זיו, אידאל עיצוב ארונות, זאגה פינות אוכל, וילונות הדר, סוויס סיסטם, דלקוב, ארונות הדר,רקפת ספיר, ניקולטי, מוצצים , הולנדיה ,גלריה ייחודית של מותג מוצרי החשמל TEKA  אולם תצוגה של דלתות רשפים ועוד.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו