כדורגל הוא לא קונצרט, זה דבר ידוע לכולם. קללות נשמעות במגרשים לעיתים תכופות ובכלל השיח בחברה הישראלית בתקופה האחרונה, גם מחוץ למגרשי הכדורגל, לא הופך להיות עדין יותר. יחד עם זאת, יש גבול שאותו לא ניתן לחצות, גם לא בצורה אנונימית ברשתות החברתיות.

יומיים חלפו מאז משחק העונה בין הפועל באר שבע למכבי תל אביב. המשחק הוכרע בעקבות פנדל שאותו פסק השופט, רועי ריינשרייבר, לזכות הפועל באר שבע. מאז המשחק, מתקיים דיון ער בכלל הרשתות החברתיות באשר לקביעה של ריינשרייבר לשרוק פנדל.

מיכה ומיקאל מתעמתים עם ריינשרייבר (משה חרמון one.co.il)

-

אוהדי מכבי תל אביב, באופן לא מפתיע, לא אהבו את ההחלטה של ריינשרייבר וחלקם מבטאים את כעסם בצורה מאיימת אשר קוראת, בין היתר, לרציחתו של שופט המשחק. הציטוטים הבאים מופיעים בפורום שנחשב לפורום האוהדים המרכזי של אוהדי הקבוצה הצהובה:

"תמות כבר יא שרמ***, מאחל שיורידו לך את הראש ויסתובבו איתו ברחבי תל אביב" כתב גולש אחד ואחר איחל "סרטן בראש שלא תקום מחר בבוקר".

משפחתו של ריינשרייבר לא 'נזנחה': "שיישרף מול המשפחה שלו", "את הילדים שלו צריך לשרוט ולצלק לעד. הם לא יחזרו מהבית ספר בלי ליווי" נכתב ללא כל בושה. גם אתמול, התגובות המטרידות ממשיכות להגיע: "נו, אתה עוד לא מת? תמות כבר", "תכי כבר מחלה ארורה, קחי אותו מהעולם הזה", "בושה שהיצור הנאלח הזה עדיין בהכרה ונושם בכוחות עצמו"

אחד האוהדים אף קרא לבצע בריינשרייבר טקס "פולסא דנורא", שמטרתו להביא לכך שהמקולל יילך לעולמו במהירות. היום, יומיים לאחר משחק העונה, האוהדים ממשיכים לגדף בצורה מכוערת, להסית לרצח ולתקוף את השופט: "בוקר יום שני וריינשרייבר עדיין חי. בושה וחרפה".

אם בארזים נפלה שלהבת? ג'ורדי קרויף מתווכח עם אליניב ברדה (משה חרמון one.co.il)

-

יש לציין כי לצד התגובות הללו, ישנן תגובות יותר "עדינות", אך כמעט ולא ניתן למצוא תגובות גינוי לדברים החמורים. כמו כן, לא מתבצע במרבית הפורומים סינון הודעות, וחלק מההודעות המזעזעות האלה נמצאות למעלה מ-36 שעות ברשת.

הזעם של אוהדי מכבי תל אביב כלפי ריינשרייבר אינו מגיע רק בעקבות המשחק במוצאי שבת. ריינשרייבר היה השופט ששפט את הדרבי המפורסם, בו התפרץ אוהד הפועל תל אביב לכר הדשא והכה את ערן זהבי, אז שחקנה של מכבי תל אביב. באותו משחק, החליט ריינשרייבר לשלוף אדום לזהבי בגין תקיפת האוהד. להוציא את משחק העונה, שפט ריינשרייבר את מכבי תל אביב חמש פעמים העונה. למרות טענות לקיפוח מתמשך מצידו מצד אוהדי סגנית האלופה, מכבי תל אביב ניצחה בארבע מתוך חמשת המשחקים הללו.

שחקני מכבי ת"א וריינשרייבר בדרבי שפוצץ (יניב גונן one.co.il)

מערכת באר שבע נט קוראים לכל הגורמים הרלוונטים להתערב בנושא, ולהוקיע כל גילוי של אלימות מהחברה הישראלית, לפני שיהיה מאוחר מדיי.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו