נבחרת מועדון השחמט באר שבע צברה 57 נקודות וזכתה במקום ראשון, בהפרש של 5,5 נקודות מהמקום השני בו זכה מועדון השחמט אשדוד, ובהפרש של 10 נקודות מהמקום השלישי, בו זכה מועדון השחמט ראשון לציון. נבחרת המועדון ניצחה ב9- דו-קרבות ובשניים סיימה בתיקו. בשורות הקבוצה שיחקו 6 רבי אמנים: מקסים רודשטיין, מיכאל רויז, יבגני פוסטני, אלכס חוזמן, ויקטור מיכלבסקי ואלון גרינפלד, בראשותה של הקפטנית ומנהלת מועדון השחמט באר שבע אילנה דוד. הישג זה מתווסף ליותר משלושים זכיות בשנים הקודמות וממצב את מעמדו של מועדון השחמט באר שבע כמועדון השחמט המוביל בארץ.

בחודש אוקטובר 2017 נבחרת של מועדון השחמט באר שבע תשתתף בגביע אירופה למועדונים בטורקיה.  

יצוין, כי מועדון השחמט באר שבע ,החוגג 44 שנים להקמתו (החל בפעולתו ב-1.4.1973), עלה לליגה הלאומית בשנת 1977. מאז זכה ביותר מ-30 פעם באליפות המדינה.

יו"ר הועד המנהל של המועדון , אשר גרינבאום, אמר בעקבות זכיית המועדון באליפות המדינה כי יו"ר הועד המנהל של המועדון, אשר גרינבאום, אמר בעקבות זכיית המועדון באליפות המדינה כי מועדון השחמט של באר שבע מהווה דוגמא ומופת לאורך הרבה שנים למוסד שיודע לגעת במצוינות וכל זאת ובתקציבים יחסית מוגבלים . אני רוצה להודות לשחקנים למנהלי המועדון בראשותה של אילנה דוד ,לראש העיר ולהנהלת עירית באר שבע ,לחברת כיוונים ולחברי העמותה התומכים והמסייעים לנו. הנהלת המועדון שמה לעצמה כיעד להטמיע את משחק השחמט בגנים ובבתי הספר ,לקדם ולקרב את משחק השחמט לשכונות העיר ולשלב את המשחק בהוואי התרבותי ספורטיבי של באר שבע והנגב .

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו