רבות דובר על משחק העונה, ומחר, ב21:10, רועי ריינשרייבר יוציא לדרך את המשחק הראשון מבין שניים במסגרת הפלייאוף העליון בין אלופת המדינה, הפועל באר שבע לסגניתה, מכבי תל אביב. כזכור, הפער בצמרת עומד על 3 נקודות והפרש שערים עדיף של באר שבע על פני מכבי תל אביב. אף תוצאה במשחק מחר לא תחרוץ את גורל האלופה, אבל ניצחון של אחת מהקבוצות יביא להשלכות, הן על הקבוצה המנצחת, והן על הקבוצה המפסידה

הרכב

כהרגלו בקודש, ברק בכר לא תרגל את ההרכב למשחק. שאלת השאלות תהיה האם הבלם הפורטוגלי המצויין, מיגל ויטור, יהיה כשיר למשחק. נכון לעכשיו, נראה שכן. ויטור צפוי לפתוח בעמדת הבלם יחד עם שיר צדק.

כמו כן, קיים סיכוי שברק בכר יחליט להעלות עם שלושה בלמים ואז יש לו אפשרות לבחור בין לואי טאהא, וויליאם סוארס או אולי אפילו הסטה של אובידיו חובאן מעמדת הקשר לעמדת הבלם. בקישור, ג'ון אוגו יקווה להציג הופעה מעולה ולהשתלט על מרכז השדה. מאור מליקסון וטוני וואקמה צפויים לעזור לו בכנפיים. בחוד עדיין קיימת התלבטות בין אליניב ברדה לבן שהר, כשנראה שדווקא האחרון יהיה זה שילבש את חולצת ההרכב הפותח.

תפאורה

אתמול הודיע ארגון האוהדים כי קשיים בירוקרטיים הביאו לכך שככל הנראה, תפאורה בשימוש מתקן המנואלה לא תעלה מחר. הארגון הטיל את האשמה על משרד הכלכלה, שמצידם העבירו את האחריות למשרד העבודה.

התפאורה של אוהדי ב"ש מול בשיקטאש (מרטין גוטדאמק one.co.il)

ממשרד העבודה נמסר אתמול כי "מדובר במתקן הרמה מכני המהווה סיכון, הן עקב חסימת מעברים והן עקב העובדה שלצורך הפעלתו מבוצעות פעולות באופן בלתי מבוקר באמצעות אנשים שאינם בעלי הסמכה מוגדרת. הנושא הוסבר על ידי אנשינו לאחראים במתקן הספורט והוצעו חלופות שונות שיאפשרו הפעלה"

נראה כי המאמצים לשכנוע ולניסיון לפיתרון הבעיה, שכוללים גורמים בכירים, ביניהם ראש עירית באר שבע, רוביק דנילוביץ', לא צלחו. המנואלה ככל הנראה לא תעלה בפתיחת המשחק מחר, אבל זה לא ימנע מארגון האוהדים להרים תפאורה מיוחדת במינה, שתיפרס על היציע בעזרת אמצעים ידניים.

היערכות משטרה

המשחק מחר מוגדר משחק בסיכון גבוה, ועל כן משטרת ישראל נערכת אליו בצורה שונה משאר המשחקים. הרחובות הסמוכים לאצטדיון ייסגרו החל מהשעה 18:00. השאטלים מרחבי העיר יחלו לפעול כבר בשעה 18:30 וימשכו עד השעה 20:45. שערי האצטדיון יפתחו ב19:00.


מספר רב של שוטרים יפרסו בסביבת האצטדיון ומחוץ ליציעים על מנת לשמור על הסדר ועל בריאות האוהדים. מהמשטרה נמסר כי הצוותים הביטחוניים יגלו אפס סובלנות כלפי מקרי אלימות, וכל מקרה כזה, שיתרחש בסביבת האצטדיון, יטופל בחומרה. אצטדיון 'טוטו טרנר' יהיה מלא מחר עד אפס מקום ובהנהלה ובמשטרה מבקשים מבאי המשחק להגיע מוקדם על מנת למנוע עומס בכניסות.

אורח כבוד

חלוץ העבר של הפועל באר שבע, לאנדרו סמיוני, נחת אתמול בישראל. לפני תחילת המשחק, ייערך טקס לכבודו של סמיוני על כר הדשא של האצטדיון. הגעתו לארץ התאפשרה בזכות פרוייקט גיוס המונים שעליו הייתה אחראית עמותת האוהדים 'וסרמיליה'.מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו